Klient sklepu Google Play dla Androida zaktualizowany

Klient sklepu Google Play dla Androida zaktualizowany

Nie tylko zwykłe aplikacje Google doczekały się ostatnio drobnych aktualizacji - rozpoczął się właśnie proces udostępniania nowej wersji klienta sklepu Google Play dla Androida. Jakie zmiany wprowadza? Przede wszystkim ujednolica interfejs w różnych miejscach (karty na liście najpopularniejszych elementów oraz zainstalowanych aplikacji wyglądają i działają już tak samo) oraz dodaje nową sekcję. Jaką?
 
  
Nazywa się ona "Moje konto" i znaleźć tu można listę powiązanych z naszym kontem metod płatności oraz historię zakupów (razem z cenami). W przyszłości zapewne będą się tu pojawiać dodatkowe elementy. Ważne jest jednak też to, czego nie widać - serwis  Android Police  donosi, że w paczce programu umieszczono etykiety oraz kod odpowiedzialny za coś, co Google nazywa kuponami (z ang. vouchers). Wiadomo, że mają one dawać zniżkę kwotową lub procentową na dany produkt i będą przywiązane do konta.

Niestety nie wiadomo, czy będą mogli je tworzyć wszyscy (dzięki czemu mogłyby służyć do kupowania komuś aplikacji czy muzyki, np. jako prezent czy z powodu nieposiadania przez daną osobę karty płatniczej) czy też jedynie twórcy i wydawcy. Nie jest też pewne jakiego rodzaju produktów będą dotyczyć (tylko multimediów, czy może też oprogramowania). Kod wydaje się być gotowy, więc możliwe, że Google lada dzień oficjalnie ogłosi start nowej funkcji i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Tymczasem plik APK z nową wersją możecie pobierać z serwisu  APK Mirror .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie