Kolejna beta iOS 8 i przewidywana data premiery finalnej wersji

Kolejna beta iOS 8 i przewidywana data premiery finalnej wersji

W poniedziałek udostępniona została czwarta już beta systemu iOS w wersji ósmej, o czym donosi serwis  9To5Mac . Inżynierowie Apple zmienili w niej nieco wygląd Centrum sterowania (linie wokół przełączników i przycisków zostały zastąpione w zależności od aktualnego stanu ciemnym lub jasnym wypełnieniem) oraz umożliwili wyłączenie pokazywania na ekranie blokady sugerowanych aplikacji.
 
   
 
Pojawiła się też aplikacja Tips zawierająca porady dotyczące mniej znanych funkcji systemu. Usunięto natomiast program ułatwiający zgłaszane znalezionych błędów. Dodano także specjalny przełącznik roamingu na terenie Unii Europejskiej w ustawieniach oraz umożliwiono wyłączenie pokazywania ostatnich kontaktów w widoku przełączania się między aplikacjami (opcja znajduje się w sekcji Poczta, kontakty, inne).

Przy okazji w sieci pojawiły się plotki dotyczące daty premiery finalnego wydania iOS 8. Według informacji zdobytych przez redaktorów z  9To5Mac , ostatnia kompilacja testowa ma zostać wydana 4 sierpnia, a wersja GM (Golden Master) powinna pojawić się na przełomie sierpnia i września. Użytkownicy natomiast powinni uzyskać dostęp do finalnego wydania iOS 8 po konferencji planowanej na połowę lub koniec września, na której zaprezentowany ma zostać nowy model iPhone'a.
 
Zła wiadomość dla posiadaczy komputerów Mac jest taka, że premiera systemu OS X 10.10 ma mieć miejsce dopiero w październiku, więc na możliwość skorzystania z funkcji Handoff oraz Continuity będą musieli trochę poczekać.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie