Kolejna drobna aktualizacja Windows Phone 8.1

Kolejna drobna aktualizacja Windows Phone 8.1

Niedawno  pisaliśmy  o drobnej aktualizacji mobilnych okienek oznaczonych numerkiem 8.1 w wersji Developer Preview, która dodawała wsparcie dla aktywnego kafelka systemowego programu Battery Saver oraz przełącznik pozwalający uruchomić tryb oszczędzania baterii z poziomu centrum powiadomień. Teraz przyszła kolej na kolejną kompilację systemu ze zmianami tego typu, o czym pisze serwis  WMPoweruser . Co konkretnie dodano?
 
  
Przede wszystkim nareszcie doczekaliśmy się możliwości dodania do ekranu z powiadomieniami przełącznika internetu mobilnego. Nie trzeba będzie już więcej zagłębiać się w ustawieniach, aby wyłączyć połączenie z siecią 2G / 3G, np. gdy będziemy zbliżać się do końca limitu. Aby dodać przełącznik należy udać się do sekcji Powiadomienia+akcje w ustawieniach systemowych i tapnąć kwadracik, w którym chcemy umieścić nowy przełącznik. 

Aktualizacja uaktywnia też asystenta Cortana w kilku krajach europejskich (niestety nadal nie u nas). Aby ją pobrać należy być członkiem programu Preview for Developers. Jeśli spełniacie ten warunek, wystarczy udać się do sekcji Aktualizacje w ustawieniach systemowych i wymusić sprawdzenie dostępności nowej wersji.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie