Kolejne informacje o na temat nowości iOS 8

Kolejne informacje o na temat nowości iOS 8

Podczas dwugodzinnej konferencji nie sposób jest wymienić wszystkich nowinek wprowadzonych do oprogramowania, szczególnie jeśli pokazywanych jest kilka nowych produktów. Apple więc nie było w stanie pokazać wszystkiego. Pewne jednak było, że po udostępnieniu bety deweloperom znalezione zostaną wszystkie, nawet najdrobniejsze nowe opcje. Co w takim razie odkryto w iOS?

Osoby z dostępem do bety natrafiły między innymi na funkcję proponowania aplikacji na bazie naszej lokalizacji, o czym informuje serwis  MacRumors . Jak to działa? Gdy jesteśmy, np. w Starbucksie, w lewym dolnym rogu ekranu blokady pojawi się aplikacja mobilna tej firmy. Podobnie w wypadku sklepów i innych punktów posiadających własne programy. Po dotknięciu tej ikony i przesunięciu palca w górę program aplikacja zostanie uruchomiona.

Innym odkryciem jest lista języków, które w iOS 8 (oraz OS X 10.10) otrzymały obsługę dyktowania. W jednym miejscu zebrali je redaktorzy portalu  9To5Mac . Ważna informacja dla nas jest taka, że jest wśród nich język polski. Serwis  iDownloadBlog  natomiast donosi, że menu udostępniania w iOS 8 da się modyfikować. Użytkownik będzie mógł zmienić zarówno kolejność aplikacji jak i ukrywać te nieużywane. Jest to ważny dodatek w stosunku do implementacji w Androidzie, gdzie użytkownik nie ma żadnego wpływu na kolejność czy aplikacje, przez co lista jest często zaśmiecona.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie