Kolejne informacje o nowościach w Androidzie 4.4

Kolejne informacje o nowościach w Androidzie 4.4

Google przy okazji prezentacji Androida 4.4 KitKat nie powiedziało o wszystkich nowościach. Pisaliśmy już między innymi odkryciu istotnych zmian "pod maską". Tym razem firma sama  przyznała  się do drobnych nowinek, choć dosyć kontrowersyjnych, o czym informuje portal  Android Guys . Chodzi o aplikację telefonu, która została zintegrowana z bazą miejsc Google.

Otóż okazuje się, że od 2014 program nie tylko będzie mógł rozpoznawać numery firm, których nie mamy w kontaktach, ale także zwykłych użytkowników. Dodatkowo, pobierany będzie też awatar użytkownika z Google+. Jak to ma działać? Bardzo prosto - wykorzystywane będą numery telefonów dodane przez samych użytkowników (np. przy pierwszym uruchomieniu komunikatora Hangouts). Oczywiście można się z tego wypisać - wystarczy odhaczyć opcję "Pomóż osobom, które znają Twój numer telefonu, znaleźć Cię w usługach Google i kontaktować się z Tobą" na  tej stronie .
 

Inną drobną zmianą, o której warto wspomnieć jest kwestia dostępu do paska statusu w aplikacjach pełnoekranowych (np. grach). Do tej pory nie było to możliwe (chyba, że producent sam wprowadził takie modyfikacje, co robił przykładowo Samsung). Jak donosi serwis  Android Police , w KitKacie w końcu uległo to zmianie. Wystarczy przesunąć palec od górnego brzegu ekranu w dół, a pojawi się półprzezroczysty pasek powiadomień. Po ponownym przesunięciu palca w dół, rozwinięta zostanie lista powiadomień. Jednocześnie aplikacja "pod spodem" zostaje wstrzymana, więc nie musimy się obawiać o utratę punktów w grze. Działanie tej funkcji możecie zobaczyć na filmie powyżej.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie