Kolejne nowości w CyanogenModzie zapowiedziane

Kolejne nowości w CyanogenModzie zapowiedziane

Ostatnio sporo się dzieje wokół dystrybucji Androida o nazwie CyanogenMod. Kilka miesięcy temu dodana została nowa aplikacja do zarządzania uprawnieniami roota oraz ustawienie ograniczające dostęp do nich aplikacjom firm trzecich. Ostatnio ROM ten zyskał także własną aplikację aparatu. Teraz, jak można przeczytać na oficjalnym blogu , twórcy postanowili dodać opcję zdalnego namierzania urządzenia oraz wymazywania jego zawartości.

 

Jak zapewniają, przesyłane dane są bezpieczne i zaszyfrowane. Obecnie jednak opcja ta nie jest jeszcze dostępna w kompilacjach nightly ze względu na chęć przeprowadzenia dodatkowych testów i przeanalizowania kodu (jest dostępny publicznie w usłudze GitHub ) przez osoby z zewnątrz. Funkcja jest powiązana z "CyanogenMod Account". W przyszłości mają do niej dołączyć kolejne opcje, np. Secure SMS (w uproszczeniu bezpieczny iMessage dla użytkowników CyanogenModa).


Przy okazji twórcy ROMu poinformowali także o kolejnej dużej zmianie - podpisów paczek z systemem. Do tej pory były one podpisywane kluczami dołączonymi do SDK Androida. Dzięki temu każdy mógł bez problemu modyfikować system. Takie rozwiązanie nie jest jednak zbyt bezpieczne dla mniej świadomych użytkowników. Dlatego postanowiono o stworzeniu dwóch gałęzi ROMów - dla użytkowników i deweloperskiej. Ta pierwsza będzie podpisywana kluczem prywatnym, a druga testowym z pakietu SDK, jak dotychczas.

 

 

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie