Kolejne nowości w Windows Phone 8.1

Kolejne nowości w Windows Phone 8.1

Minęło już trochę czasu od premiery deweloperskiego wydania nowych mobilnych okienek, użytkownicy mieli więc chwilę na odnajdywanie funkcji, którymi Gigant z Redmond się nie chwalił na swoich stronach czy w prezentacjach. Kilka dni temu pisaliśmy między innymi o obsłudze plików Passboka, teraz przyszła pora na nowinki związane z Windows Phone Store czy aplikacją telefonu.

Jak donosi serwis  Windows Phone Central , Microsoft wzorem Apple czy Google, dodał w końcu do mobilnego klienta swojego sklepu ekran ze wszystkimi aplikacjami przypisanymi do naszego konta. Poza szybkim dostępem do tej listy, umożliwia on także zainicjowanie instalacji wielu aplikacji za jednym zamachem (zaznaczając kwadracik obok nich i dotykając przycisku instalacji na dolnym pasku).

Użytkownicy  zauważyli  również pojawienie się opcji szybkiego wybierania w aplikacji telefonu czy grupowania połączeń od tej samej osoby na ekranie historii, jeśli występowały jedno po drugim. Microsoft dodał także możliwość wyświetlenia bardziej szczegółowych informacji o połączeniu oraz przycisk otwierający kartę kontaktu z książki adresowej.

Udostępniona została też aplikacja umożliwiająca wyświetlanie zawartości ekranu smartfona na komputerze, o czym informuje portal  Neowin . Niestety, program jest dostępny jedynie dla systemu Windows i działa tylko przez kabel USB (prace nad dodaniem wsparcia dla Wi-Fi trwają). Domyślnie uruchamia się w trybie pełnoekranowym, jednak wciśnięcie klawisza Esc przełącza aplikację w tryb okienkowy. Instalator jest dostępny do pobrania z  tej strony .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie