Komórki Gadu-Gadu coraz bliżej

Komórki Gadu-Gadu coraz bliżej

Spółka Gadu-Gadu podpisała umowę z firmą Huawei Polska na wdrożenie platformy MVNO.

To jedna z ważniejszych inwestycji w procesie uruchamiania usługi wirtualnego operatora telefonii komórkowej przez Gadu-Gadu.


Platforma technologiczna, którą dostarczy i wdroży Huawei, zawiera między innymi konwergentny system bilingowy. Pozwoli ona także na elastyczne i nowatorskie rozliczanie wszystkich usług płatnych spółki Gadu-Gadu.

- Jest to kluczowa umowa dla Gadu-Gadu z punktu widzenia projektu MVNO - mówi Krzysztof Szalwa z Zarządu Gadu-Gadu S.A. - Planujemy wprowadzić usługę telefonii komórkowej na przełomie roku.

Rozwiązanie Huawei spełnia wszystkie wymogi stawiane przez Gadu-Gadu, jest elastyczne, możliwe do wdrożenia w stosunkowo krótkim czasie. Firma Huawei ma także bogate doświadczenie przy wprowadzaniu podobnych rozwiązań.

Telefonia komórkowa spod znaku GG to kolejny krok w rozwoju spółki, która od lat specjalizuje się w tworzeniu i oferowaniu komunikacji i telekomunikacji. Gadu-Gadu jest już obecne na rynku telefonii internetowej VoIP, oferując połączenia telefoniczne przez Internet w komunikatorze Gadu-Gadu i w oparciu o usługę Gadu naGłos.
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie