Komputer Świat: Jak dzwonić za grosze

Komputer Świat: Jak dzwonić za grosze

W serii Biblioteczka Komputer Świat ukazała się książeczka o wykorzystaniu technologii VoIP

Magazyn ,,Komputer Świat" wydał we wrześniu książeczkę z serii ,,Biblioteczka Komputer Świat" o sposobach taniego dzwonienia przy wykorzystaniu technologii VoIP. W pierwszej części publikacji czytelnicy mogą dowiedzieć się o podstawach: czym w ogóle jest VoIP, jakie łącze potrzebne jest do korzystania z telefonii internetowej, o wadach i zaletach, a także sposobach korzystania z VoIP.


W dalszej części autor opisuje rozwiązanie do darmowych rozmów przez Internet - Skype, a następnie skupia się na temacie wyboru najlepszego operatora SIP, którym można zastąpić telefon od tradycyjnego operatora. Jako najlepszego usługodawcę telefonii internetowej wskazano FreecoNet i na przykładzie FreecoNet przedstawiono w najdrobniejszych szczegółach, krok po kroku, jak dołączyć do grona użytkowników platformy. Wszystkie etapy rejestracji, konfiguracji ustawień dotyczących połączeń i usług dodanych zostały zobrazowane ilustracjami.

Następnie autor publikacji pokazuje, jak skonfigurować urządzenie (bramkę) VoIP do działania we FreecoNet, co najłatwiej można uczynić przy pomocy automatycznie konfigurującej się bramki VoIP. Zaprezentowano również, w jaki sposób skonfigurować telefon komórkowy z obsługą sieci bezprzewodowej do działania we FreecoNet, przy użyciu aplikacji FreecoNet Mobile.

Książeczka ta będzie bardzo przydatna zarówno dla obecnych użytkowników platformy, jak i dla osób, które chciałyby w przyszłości korzystać z usług FreecoNet. Znajdą w niej wszelkie odpowiedzi na nurtujące ich pytania, wytłumaczone w niezwykle prosty sposób - metodą kroków, posługując się przy tym odpowiednimi ilustracjami. Publikację można nabyć w kioskach i salonach prasowych (np. Empik).
telefonia voip, freeconet
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie