Koncert charytatywny organizowany przez MySpace

Koncert charytatywny organizowany przez MySpace

Należący do News Corporation portal MySpace zorganizuje 20 koncertów charytatywnych młodych artystów, których utwory są promowane na stronach serwisu.

Akcja jest częścią szerszej kampanii na rzecz pomocy ofiarom trwającej ponad 50 lat wojny domowej w Sudanie oraz walk Sudanu z sąsiednim Czadem.

Koncerty odbędą się 21 października w różnych amerykańskich miastach. Zagrają na nich m.in.: TV on the Radio, Alice in Chains, Ziggy Marley, czy Insane Clown Posse. Artyści zgodzili się przeznaczyć całkowity dochód ze sprzedaży biletów na pomoc humanitarną dla mieszkańców Sudanu i Czadu.

Część ze swojej ogromnej popularności MySpace zawdzięcza strategii promocji nieznanych, ciekawych artystów i kapel. Na stronach serwisu można posłuchać piosenek młodych zespołów, oglądać ich teledyski i wywiady.

W ostatnich miesiącach MySpace organizuje różnego rodzaju akcje związane z ochroną środowiska, pomocom ofiarom katastrof czy zwiększaniem świadomości narodowej obywateli USA. Na pewno jest to także jakaś forma promocji samego portalu.

Mówi się, że MySpace posiada ponad 100 milionów użytkowników i niedługo osiągnie 75% udziałów w rynku tzw. „portali społecznościowych”. Niektórzy twierdzą jednak, że tylko niecała połowa z tych kont jest regularnie używana. Niemniej, tak duża liczba użytkowników powoduje, iż MySpace ma ogromny potencjał, nie tylko ekonomiczny, ale także edukacyjny i społeczny.

internet, myspace, news corp., akcje charytatywne
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie