Koniec beta testów BES10 Cloud już wkrótce

Koniec beta testów BES10 Cloud już wkrótce

Niecałe dwa tygodnie pozostały już do zakończenia okresu zewnętrznych (choć tylko na specjalne zaproszenie) testów nowej usługi BlackBerry - BES10 Cloud. Rozwiązanie skierowane do mniejszych i średnich przedsiębiorstw powinno niedługo później doczekać się publicznej premiery.

Zgodnie z regulaminem testów, próbne licencje obowiązują do końca marca tego roku i wtedy też najprawdopodobniej wprowadzone zostaną odpowiednie opłaty, które według wcześniejszych zapewnień mają stać na bardzo niskim poziomie. Istnieje przy tym spora szansa, że w podobnym czasie usługa ta zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom, którzy do tej pory musieli (bardzo) cierpliwie czekać w kolejce. Informacje te częściowo potwierdzili oficjalnie nawet przedstawiciele BlackBerry, którzy zapowiedzieli, że BES10 Cloud zostanie otwarty już bardzo niedługo .

BES10 Cloud obsługiwać będzie następujące systemy operacyjne:

  • Smartfony z BlackBerry 10 w wersji 10.1.0.4633 lub nowszej
  • Smartfony iPhone, tablety iPad, oraz urządzenia iPod touch z iOS w wersji 5.0 lub nowszej
  • Smartfony i tablety z Androidem 2.3.x, 3.x.x lub nowszym

Oferując przede wszystkim:

  • Proste i szybkie wdrożenie. Nie potrzeba serwerów, wystarczy się zarejestrować online.
  • Możliwość łatwego zarządzania i zabezpieczania smartfonów i tabletów. Prosta konsola administracyjna dostępna z poziomu przeglądarki zapewni łatwe zarządzanie aplikacjami, konfigurację polityki bezpieczeństwa, monitorowanie zgodności, czy wreszcie łatwą aktywację i wdrożenie smartfonów BlackBerry, Apple i tych z Androidem.
  • Administratorzy będą mogli zabezpieczyć, rozprowadzić i zarządzać aplikacjami. Administratorzy będą mogli stworzyć katalog publicznych aplikacji z App Store, Google Play i BlackBerry World, a potem przeglądać ich dystrybucję i użytkowanie w rozbiciu na użytkowników i urządzenia.
  • Użytkownicy końcowi mogą zarządzać własnymi urządzeniami poprzez konsolę samoobsługową. Końcowi użytkownicy będą mogli łatwo zmienić hasło urządzenia, dokonać zdalnego wykasowania, czy zablokowania urządzenia. Nie będzie konieczny do tego administrator.

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie