LG Electronics wkracza w erę superszybkiego Internetu LTE z modelem Swift LTE

LG Electronics wkracza w erę superszybkiego Internetu LTE z modelem Swift LTE

Na początku października LG Electronics wprowadziło na rynek Korei Południowej smartfon LG Swift LTE. Jest to pierwsze urządzenia mobilne w tym kraju, które zapewniając łączność 4G, oferuje także najwyższą rozdzielczość dzięki zastosowanej w wyświetlaczu, technologii IPS. Najnowszy Swift LTE jest efektem bliskiej współpracy LG Electronics z jej bliźniaczą spółką - LG Display. Smartfon posiada 4,5 calową matrycę ,,True HD IPS", która oprócz wysokiej rozdzielności gwarantuje niezwykłą jasność oraz klarowność obrazu, jak również wierne odwzorowanie kolorów w ich naturalnych tonach.

 

LG Swift LTE, oparty na platformie Android 2.3 Gingerbread, to także niezwykła moc zamknięta w nowoczesnej obudowie - zwiększona wydajność zagwarantowana została przez dwurdzeniowy procesor z taktowaniem 1,5 GHz. Aby zapewnić użytkownikom przeglądanie multimediów bez obawy o zbyt szybkie wyładowanie się akumulatora, smartfon LG został wyposażony w wytrzymałą baterię 1.830 mAh. Dodatkowo, urządzenie umożliwia łatwą wymianę plików elektronicznych poprzez złącze HDMI (High Definition Multimedia Interface) oraz DLNA (Digital Living Network Alliance).

 

 

 ,,LG Swift LTE to pierwszy na koreańskim rynku smartfon obsługujący sieć 4G, oferujący użytkownikom żywy oraz niezwykle klarowny obraz w jakości HD" powiedział dr Jong-seok Park, prezes i dyrektor generalny LG Mobile Communications Company. ,,Naszym celem jest uzyskanie czołowej pozycji na rynku telefonów obsługujących technologię LTE. Pragniemy ją osiągnąć poprzez poszerzanie naszego portfolio produktowego o najwyższej klasy urządzenia, oparte na najbardziej zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych" dodał.

 

 

Według raportu przygotowanego w ostatnim czasie przez Jefferies & Company, do LG Electronics należy aż 23 procent wszystkich innowacyjnych rozwiązań technologicznych LTE, co czyni z niej globalnego lidera w tym segmencie. Firma posiada niemal 1400 patentów o wartości blisko 8 miliardów dolarów. Warto podkreślić, że to właśnie LG Electronics w 2007 roku zademonstrowało pionierską technologię LTE. W niecały rok później, firma stworzyła pierwszy procesor modemu obsługującego ten standard.

 

Koreański producent rozwija rozwiązania mobilnego internetu w niebywale ekspresowym tempie - w 2010 roku LG Electronics zaprezentowała najszybszą technologię LTE. Rok później, z pomocą rozwiązań firmy, przeprowadzono pierwszą wideokonferencję w tym standardzie. Również w 2011 roku LG wprowadziła na rynek Stanów Zjednoczonych pierwszy smartfon LTE - RevolutionTM.

 

LG Electronics nie ustaliła jeszcze daty premiery najnowszego smartfona poza Koreą Południową.

 

Najważniejsze dane techniczne:

 • obsługa sieci - LTE & HSPA+(SKT) / Rev.A (LGU+)
 • dwurdzeniowy procesor 1,5GHz
 • 1GB pamięci RAM
 • 20GB pamięci (z możliwością rozbudowy do 32GB)
 • 4,5 calowy ekran True HD IPS (1280x720)
 • aparat o rozdzielczości 8 megapikseli z tyłu i aparat o rozdzielczości 1,3 megapiksela z przodu,
 • system operacyjny - Android 2.3 Gingerbread
 • bateria - 1830 mAh
 • łączność - HDMI, DLNA, Wi-Fi Direct
 • multimedia - TDMB
 • szerokość x wysokość x grubość - 132.9 x 67.9 x 10.4 mm
 • waga - 135 g
 • kolor - czarny

 

# # #             

Informacje o firmie LG Electronics

LG Electronics jest jednym z największych na świecie producentów innowacyjnych urządzeń elektronicznych, produktów do telekomunikacji mobilnej oraz sprzętu gospodarstwa domowego dla klientów indywidualnych. Ma 84 filie na całym świecie i zatrudnia ponad 84 000 pracowników w 115 oddziałach. LG, który w 2008 r. osiągnął w skali globalnej sprzedaż 44,7 mld USD, składa się z pięciu działów: Home Entertainment (elektronika dla domu), Mobile Communications (telekomunikacja mobilna), Home Appliance (sprzęt gospodarstwa domowego), Air Conditioning (klimatyzacja) oraz Business Solutions (rozwiązania dla biznesu). Należy do czołowych producentów płaskich ekranów telewizyjnych, urządzeń audio i wideo, telefonów komórkowych, klimatyzatorów i pralek. Dzięki podpisaniu długoterminowej umowy stał się globalnym i technologicznym partnerem Formuły 1(TM). W ramach tego porozumienia LG zyskało wyłączne prawa do używania nazwy i prawa marketingowe jako oficjalny dostawca urządzeń elektronicznych, telefonów komórkowych i urządzeń do przetwarzania danych dla Formuły 1.

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie