LG prezentuje drugą generację smartfona G Flex

LG prezentuje drugą generację smartfona G Flex

Pamiętacie jeszcze pierwszego smartfona z naprawdę wygiętym ekranem (Galaxy Nexus miał wygięte tylko szkło, nie sam wyświetlacz), czyli G Flex pokazanego niemal równo rok temu przez LG? Na targach CES producent pokazał właśnie jego drugą generację, o czym piszą redaktorzy z portalu  The Verge . Jakie zmiany wprowadzono względem poprzednika i czy ma od niego większe szanse na sukces?
 
 
Na pewno poprawione parametry szanse nowej zabawki od LG zwiększają (zwłaszcza patrząc na cenę, która nadal ma być dosyć wysoka). Topowy procesor Snapdragon 810, 2 GB lub 3 GB RAMu (w zależności od wersji), 16 GB lub 32 GB wbudowanej pamięci (z możliwością rozszerzenia kartami microSD), bateria o pojemności 3000 mAh, aparat z matrycą 13 MP oraz nieco bardziej praktyczny ekran o przekątnej 5,5 cala zamiast 6 z poprzednika (a zarazem rozdzielczość zwiększona z 720p do 1080p) powinny przypaść do gustu większej ilości klientów.
 
 
G Flex 2 ma też drugą generację samo-naprawiającej się obudowy, z której rysy i zadrapania powinni znikać szybciej. Powinna też podołać nieco większym uszkodzeniom niż ta w poprzedniku. Całe urządzenie, dzięki elastycznej konstrukcji wewnętrznej oraz lepszemu rozprowadzaniu siły uderzenia / nacisku, powinno lepiej radzić sobie z upadkami, siadaniem na nim, etc.

Urządzenie najpierw trafi do sprzedaży w Korei Południowej do końca tego miesiąca, po czym stosunkowo szybko ma pojawić się w sklepach z innych rejonów świata. Cena ma być wyższa niż flagowego G3, choć nie podano na razie precyzyjnej kwoty.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie