LG rozpoczyna ekspansję – nowe modele telefonów już niedługo

LG rozpoczyna ekspansję – nowe modele telefonów już niedługo

 

LG rozpoczyna ekspansję – nowe modele telefonów już niedługo

Jest i high jak i low-end

Do tej pory LG przygotowywało smartfony dość powolnym tempem. Z jednej strony były to telefony zawsze dopracowane, z drugiej konkurencja nie spała i wręcz zalewa rynek swoimi produktami. Koreańska firma postanowiła obudzić się i w zanadrzu ma kilka telefonów, które już niedługo będą miały swoją premierę.

Jednym z telefonów, który pojawi się na rynku jest LG Optimus EX. Jest to ulepszona wersja znanego i bardzo dobrego modelu Optimus 2X. Na sam początek słuchawka pojawi się jedynie na rynku Korei Południowej. Grubość telefonu wynosi zaledwie 9,65 mm, a waga 127 gramów, co oznacza, że jest zarówno cieńszy jak i lżejszy niż swój poprzednik. Sercem telefonu Optimus EX jest dwurdzeniowy układ Nvidia Tegra 2 o taktowaniu zegara 1,2 GHz. Płynną pracę zapewnia 1 GB pamięci RAM. Obraz o rozdzielczości 480 x 800 pikseli wyświetlany jest na 4-calowym ekranie wykonanym w technologii NOVA. Z tyłu umieszczono 5-megapikselową kamerę umożliwiającą nagrywanie filmów w rozdzielczości 1080p. Nie zabrakło portu microHDMI pozwalającego na wysłanie obrazu na ekran telewizora. Jak przystało na topowego smartfona pracuje on pod kontrolą Androida 2.3 GingLG rozpoczyna ekspansję – nowe modele telefonów już niedługoerbread. LG Optimus EX prezentuje się bardzo elegancko i stylowo, a dzięki ostrzejszym kształtom wyróżnia się na tle konkurencji.

Jeszcze w tym roku na rynku zadebiutuje telefon LG LU6200. Oprócz wyposażenia jego atutem ma być preinstalowana gra Street Fighter IV, która będzie dostępna na wyłączność tylko z tym telefonem (przez pierwsze trzy miesiące). Oprócz tego będzie to pierwsze urządzenie koreańskiego producenta, którego 4,5-calowy ekran IPS otrzyma rozdzielczość HD (720 x 1280 pikseli). LG LU6200 zostanie wyposażony w dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz oraz z układem graficznym Adreno 220, których pracę wspomaga 1 GB pamięci RAM. Telefon zostanie wyposażony w dwie kamery: przednią o rozdzielczości 1,3-megapiksela oraz tylną z matrycą o rozdzielczości 8 megapikseli. Wśród modułów znajdziemy Bluetooth 3.0, NFC oraz wsparcie dla DLNA. LG LU6200 otrzyma baterię o pojemności 1830 mAh.

W zestawie zaprezentowanych telefonów nie mogło zabraknąć smartfona wyposażonego w klawiaturę fizyczną. LG Optimus Q2 to slider, o którym nie można powiedzieć, że jest z niższej półki. Wyposażono go w 4-calowy ekran IPS o rozdzielczości 480 x 800 pikseli. Do tego dwurdzeniowy układ Nvidia Tegra 2. Przez dodatkowy element w postaci wysuwanej klawiatury jest nieco cięższy (147 gramów) oraz grubszy (12,3 mm) niż wyżej opisane telefony. Z tyłu znajduje się się 5-megapikselowy aparat oraz przednia kamerka VGA.

Jak do tej pory opisane telefony są ze średniej bądź wysokiej półki, na które przeciętny konsument nie może sobie pozwolić. LG Optimus Hub ma być telefonem tanim, a zarazem oferować funkcje smartfona. Wyposażono go w 3,5-calowy ekran o rozdzielczości 320 x 480 pikseli. W środku umieszczono jednordzeniowy procesor 800 MHz oraz 512 MB pamięci RAM. Całość uzupełnia 5-megapikselowy aparat, Bluetooth 3.0 oraz wsparcie dla DLNA. Cena smartfona ma wynieść ok. 850 zł.

Smartfony.com
Czytaj także
Polecane galerie