LiveSearch wchodzi do gry

Microsoft zakończył beta testy dostępnej pod adresem www.live.com wyszukiwarki Windows LiveSearch i zapowiedział, że jeszcze w tym tygodniu zastąpi ona wyszukiwarkę MSN.com.

Statystycznie od momentu rozpoczęcia poszukiwania informacji w Internecie, do znalezienia satysfakcjonujących wyników upływa ok. 10 minut. Według producenta nowy silnik wyszukiwarki znacznie upraszcza i przyspiesza proces wyszukiwania informacji, dzięki zastosowaniu algorytmów porównujących wpisywane wcześniej hasła oraz korzystających z wyników wyszukiwań przeprowadzanych przez innych użytkowników. LiveSearch posiada też bardziej funkcjonalny interfejs oraz wiele nowych funkcji takich jak wyszukiwanie m.in blogów, plików wideo, obrazów w wysokiej rozdzielności, czy kanałów RSS.

Dodatkowo, LiveSearch posiada wiele wersji językowych, korzysta ze znaków diakrytycznych oraz ma wbudowany serwis QnA, który, podobnie jak w wyszukiwarkach konkurentów, wyszukuje odpowiedzi na zadane pytania.

Upublicznienie wyszukiwarki Live Search ma pomóc Microsoftowi w konkurencji z Google i Yahoo, które w USA mają odpowiednio 45% i 29% udziału w rynku. Udział wyszukiwarki MSN wynosi ok 12% i stale spada, mimo ogromnych inwestycji podejmowanych przez MS.

internet, microsoft, wyszukiwarka, live
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie