MEGA udostępnia swoją pierwszą mobilną aplikację

MEGA udostępnia swoją pierwszą mobilną aplikację

Serwis służący do przechowywania plików w chmurze MEGA, który powstał na gruzach zamkniętego MegaUpload, udostępnił właśnie swoją pierwszą oficjalną aplikację mobilną. Jak informuje serwis Android Police , jest to tak naprawdę nieco zmodyfikowany najpopularniejszy, do niedawna nieoficjalny, klient usługi po paru przeróbkach...

Pozwala na podstawowe czynności, czyli wysyłanie plików w chmurę oraz ich pobieranie ze skopiowanych linków (niestety, na razie nie jest obsługiwane podpięcie programu pod wszystkie łącza do usługi, więc trzeba je ręcznie kopiować i wklejać).

 

Możliwa jest także synchronizacja zdjęć w galerii z chmurą. Można tutaj ustawić zarówno docelowy katalog w chmurze, jak i folder gdzie trzymane są fotografie na urządzeniu. Użytkownik ma też do wyboru, czy chce aby synchronizowane były tylko pliki graficzne, czy może również filmy. Warto także wspomnieć, że interfejs programu jest dostępny w języku polskim. Aplikację można pobrać za darmo z Google Play .

Natomiast według informacji portalu TUAW , już wkrótce powinna się pojawić również aplikacja dla iOS. A czym z kolei wyróżnia się MEGA na tle innych ofert tego typu? Oferuje na 50 GB miejsca za darmo, bez żadnych ograniczeń rozmiaru plików czy transferu. Oczywiście można dokupić też więcej miejsca (do 4 TB). Dane są też według zapewnień twórców szyfrowane. Jest jednak ryzyko, że służby znowu postanowią zamknąć tę usługę, tak jak zrobiły to z MegaUpload i dane w niej zgromadzone przepadną.

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie