Microsoft kończy prace nad drugą generacją tabletów Surface

Microsoft kończy prace nad drugą generacją tabletów Surface

Tablety z rodziny Surface od Microsoftu nie okazały się wielkim sukcesem na jaki liczyła firma. Nie spełniło się zwłaszcza w wypadku tańszego Surface RT, który został wyceniony na poziomie podobnym do iPada podczas gdy w wielu dziedzinach był daleko za tabletem Apple (np. pod względem dostępnych aplikacji i ich jakości czy wydajności). Nie zraziło to jednak Giganta z Redmond i już w tym roku do sprzedaży ma trafić druga generacja tych urządzeń, o czym pisze Tom Warren z The Verge .


Co się zmieni? W wypadku obudowy nieco zmodyfikowana ma zostać podpórka z tyłu urządzenia, dzięki czemu będzie ona mogła być ustawiona w dwóch "trybach" - jednym do ustawienia podobnego jak w laptopach i drugim służącym do ustawienia na nierównych powierzchniach. Poza tym, wygląd ma pozostać nie zmieniony. Oprócz tego, Surface Pro ma korzystać z nowej platformy Intela o nazwie kodowej Haswell, dzięki czemu wydłuży się czas pracy na baterii oraz poprawi wydajność. Surface 2 natomiast (zniknie dodatek RT w nazwie) ma korzystać z układu NVIDIA Tegra 4.


Niestety, nie wiadomo nic na temat konkretniejszej daty premiery, dostępności w naszym kraju czy tym bardziej cenach nowych generacji.

 

 

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie