Microsoft pokaże mobilnego Windows 10 w drugiej połowie stycznia?

Microsoft pokaże mobilnego Windows 10 w drugiej połowie stycznia?

Jak donosi serwis  ZDNet , firma Microsoft rozesłała właśnie do dziennikarzy zaproszenia na konferencję mającą się odbyć 21 stycznia przyszłego roku. Mają na niej zostać pokazane kolejne nowości w dziesiątej edycji okienek, tym razem skierowane już przede wszystkim do zwykłego konsumenta. Możliwe jednak, że zobaczymy również co nowego czeka nas w Windows 10 dla smartfonów.

Co prawda sam Microsoft potwierdził jedynie prezentację funkcji dla zwykłych użytkowników, ale według źródeł serwisu zobaczymy również edycję powstałą z połączenia Windows RT i Windows Phone, która pozbawiona będzie klasycznego pulpitu (korzystać więc będzie można tylko z aplikacji Metro) i ma działać na tabletach z układami ARM lub Intela oraz smartfonach. Dzięki pozbyciu się pulpitu i plików z nim związanych, system powinien zajmować o wiele mniej miejsca i działać nieco szybciej na urządzeniach typu Surface RT czy Surface 2 (dla użytkowników nie będzie to wielka strata, gdyż i tak na pulpicie można było uruchamiać jedynie programy od Microsoftu).

Nie wiadomo niestety, kiedy nowe mobilne okienka mogłyby trafić do testerów spoza Microsoftu (np. zapisanych do programu Preview for Developers). Obecnie system jest podobno nadal testowany w dosyć wąskim gronie pracowników Giganta z Redmond, co sugeruje, że raczej nie nastąpi to szybko. Natomiast już po udostępnieniu systemu szerszej grupie testerów aktualizacje mają się pojawiać średnio co miesiąc. Z kolei finalna wersja wszystkich edycji (pecetowej, mobilnej i serwerowej) najprawdopodobniej zostanie udostępniona partnerom w tym samym czasie. W wypadku użytkowników zapewne tak już nie będzie chociażby ze względu na zatwierdzanie aktualizacji przez operatorów.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie