Microsoft pokazuje klawiaturę dla tabletów z iOS i Androidem

Microsoft pokazuje klawiaturę dla tabletów z iOS i Androidem

Gigant z Redmond pokazał właśnie swoją nową klawiaturę Bluetooth, która została stworzona nie tylko z myślą o urządzeniach kontrolowanych przez duże okienka (Windows Phone nie wspiera obecnie klawiatur Bluetooth), ale również tablety z systemami iOS czy Android. O kompatybilność z różnymi platformami zadbano do tego stopnia, że klawiatura ma specjalny przycisk do przełączania się między trybami przystosowanymi do konkretnych systemów.
 
 
Klawiatura nazywa się Microsoft Universal Mobile Keyboard i jak pisze portal  The Verge  posiada klawisze specjalne pod wiele systemów (ma między innymi przycisk Home z Androida czy CMD z iOS). Co ciekawe, nie ma klawisza z logo Windows (ale urządzenie działa bez problemu z okienkami). Wbudowana bateria ma pozwolić na sześć miesięcy pracy bez podłączania do gniazdka, a już 10 minut ładowania powinno nam pozwolić dotrwać do końca dnia.
 
 
W zestawie znajdziemy również uniwersalną podstawkę do tabletu (aby ustawić go w trybie pionowym), która jednocześnie pełni rolę osłony dla klawiatury gdy jej nie używamy.

Urządzenie ma trafić do sklepów w październiku i kosztować będzie 80$ (około 260 zł bez VATu).
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie