Microsoft szykuje modularnego smartfona?

Microsoft szykuje modularnego smartfona?

 

Microsoft szykuje modularnego smartfona?

Jeden dla wszystkich i do wszystkiego

Dział rozwoju i badań Microsoftu zaprezentował plany rozsuwanego telefonu z wymiennymi akcesoriami – koncepcja niezbyt nowa, która zastosowana gdzie indziej nie dała sukcesu komercyjnego.

Koncepcyjna słuchawka o której mowa wygląda jak typowy rozsuwany telefon jakich mnóstwo w tej chwili na rynku. To co nietypowe w przypadku tego designu, to to, że w miejscu w którym w typowym sliderze jest klawiatura, w koncepcie Microsoftu jest tylko gniazdo, w którym można umieścić dodatkowe elementy: klawiatury, pady do gier, drugi wyświetlacz lub zapasową baterię.

Kolejnym ciekawym pomysłem jest to, iż funkcja tych dodatkowych elementów nie kończyłaby się wraz z odłączeniem ich od telefonu; miałyby one działać jako dodatkowe urządzenia kontrolne. Załączone do patentu scenariusze przewidują używanie tych dodatków jako rozszerzonego zestawu słuchawkowego, klawiatura do użytku, kiedy telefon jest podłączony do telewizora (niezbyt dziwne w przypadku nowoczesnych telefonów kompatybilnych ze standardem HD) albo urządzenia do bezpiecznego i niewymagającego dotyku posługiwania się słuchawką podczas jazdy samochodem.

Inne firmy próbowały już przeprowadzić coś takiego – na ogół bez powodzenia. Jako przykłady można wymienić LG Expo z dołączanym projektorem, podzielny telefon od NTT Docomo lub słuchawkę Modu.

Microsoft raczej nie jest znany z produkcji słuchawek jako takich. Innym firmom nie udało się uczynić takiego rozwiązania rynkowym hitem i są nikłe szanse na to, że gigantowi z Redmond miałoby się to udać. Firma prawdopodobnie widzi tylko potencjał takiego rozwiązania, stąd próba uzyskania patentu. Nie należy jednak czekać z zapartym tchem na zrealizowaną według tego konceptu słuchawkę.

Smartfony.com
Czytaj także
Polecane galerie