Microsoft udostępnia aplikacje MSN dla iOS i Androida

Microsoft udostępnia aplikacje MSN dla iOS i Androida

W wrześniu firma Microsoft udostępniła nową wersję swojego portalu MSN (także w Polsce) i przy okazji obiecała udostępnienie do końca roku aplikacji mobilnych serwisu dla urządzeń z systemami Android oraz iOS (dla Windows Phone były dostępne od jakiegoś czasu). Koncern słowa dotrzymał - wczoraj wieczorem oprogramowanie pojawiło się w sklepach z aplikacjami dla obu systemów, o czym pisze portal  The Next Web .
 
  
W ręce użytkowników oddano czytnik wiadomości, pogodynkę (na razie dostępna tylko dla Androida, wersja dla iOS ma pojawić się w ciągu kilku miesięcy), aplikację do ćwiczeń oraz programy dla finansistów, fanów sportu oraz amatorów kuchni. Wyglądają z grubsza tak samo na obu platformach - gdzie się da wykorzystywany jest styl Metro (np. pasku z sekcjami) i tylko niektóre elementy różnią się między wersjami dla iOS i Androida (np. przycisk rozwijający panel boczny czy wyszukiwarka).
 
  
We wszystkich programach można się zalogować na konto Microsoft i uzyskać zsynchronizować dane ze stroną internetową. Niestety nie działa to idealnie (np. sekcje w portalu z wiadomościami w przeglądarce i aplikacji są inne, więc nie synchronizują się). Ale przynajmniej, w przeciwieństwie do innych programów Microsoftu (Office, OneNote czy OneDrive), tutaj wystarczy się zalogować w jednej aplikacji, by pozostałe automatycznie wykryły dane naszego konta i same się zalogowały.
 
  
Większość aplikacji oferuje praktycznie wszystkie opcje znane z wersji dla Windows Phone czy Windows 8.x/RT. Przykładowo Health & Fitness pozwala rejestrować aktywność przy pomocy czujników wbudowanych w telefonach oraz GPSa (a pod iOS nawet wymieniać dane z HealthKit), a pogodynka wyświetla ciekawostki i dane historyczne na temat pogody danego dnia.

Aplikacje są dostępne do pobrania za darmo. Ich listę możecie znaleźć na stronach profilowych Microsoftu w  App Store  oraz  Google Play .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie