Microsoft wśród najbardziej etycznych spółek świata

Microsoft wśród najbardziej etycznych spółek świata

Firma Microsoft zajęła drugie miejsce w kategorii najbardziej etycznych spółek świata tworzących oprogramowanie. Zestawienie przygotował instytut Ethisphere i opublikował w raporcie ,,Najbardziej etyczne spółki świata". Znalazło się w nim 110 przedsiębiorstw sklasyfikowanych w 38 kategoriach.

Raport instytutu Ethisphere wyróżnia te przedsiębiorstwa, które kierują się etyką w swoich działaniach. Firmy te muszą jednocześnie postępować zgodnie z myślą przewodnią instytutu, która brzmi: ,,Dobro. Mądrość. Biznes. Dochód."


W tym roku raport ,,Najbardziej etyczne spółki świata" wymienia 110 przedsiębiorstw, z których 36 znalazło się w zestawieniu po raz pierwszy. Firma Microsoft znalazła się na drugim miejscu w kategorii spółek informatycznych tworzących oprogramowanie, ustępując jedynie firmie Adobe Systems. Na pozostałych miejscach pierwszej piątki znalazły się Salesforce.com, Symantec Corporation oraz Teradata Corporation.

,,To dla nas wielki zaszczyt znaleźć się w tym zestawieniu," - powiedział Jacek Murawski, dyrektor generalny polskiego oddziału firmy Microsoft. - ,,Misja naszej firmy jasno określa kierunek działań Microsoft: jest to między innymi  etyczne działanie we wszystkich obszarach naszej działalności w każdym miejscu na świecie, w którym funkcjonujemy. Cieszę się, że nasza aktywność i dbałość o najwyższe standardy została doceniona w tym raporcie. Naszym celem jest takie działanie, by wzrastać wraz z lokalnym społeczeństwem, w którym egzystujemy. Bez etycznego działania nie byłoby o tym mowy," - dodaje Jacek Murawski.

Inwestowanie w etykę zawsze przynosi korzyści przedsiębiorstwom i to bez względu na sytuację rynkową. Według instytutu Ethisphere, firmy te cieszą się zdecydowanie większym zaufaniem akcjonariuszy niż spółki wchodzące w skład indeksu Standard & Poor's 500.  

Instytut Ethisphere jest czołowym think-tankiem specjalizującym się w tworzeniu oraz szerzeniu najlepszych praktyk w zakresie etyki biznesu, odpowiedzialności społecznej firm, działań antykorupcyjnych oraz zrównoważonego rozwoju. W skład grup stowarzyszeniowych instytutu, Ethisphere Council oraz Business Ethics Leadership Alliance, wchodzi ponad 200 czołowych firm, uniwersytetów oraz instytucji.

Więcej informacji o raporcie Ethisphere ,,Najbardziej etyczne spółki świata" oraz pełną listę wyróżnionych firm można znaleźć na stronie ethisphere.com/2011-worlds-most-ethical-companies/.


Informacje o firmie:
Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, a także dostawcą kompleksowych rozwiązań cloud computing, aplikacji serwerowych i innych technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i administracji.

Sztandarowe produkty oferowane przez Microsoft to system operacyjny Windows z najnowszą wersją - Windows 7, która od premiery sprzedała się na świecie w rekordowej liczbie 300 milionów egzemplarzy oraz oprogramowanie biurowe Microsoft Office - którego najnowsza wersja Microsoft Office 2010 zadebiutowała na rynku w lipcu 2010. Poza tym w ofercie spółki znajdują się m.in.: konsola Xbox 360, Windows Live Essentials wraz z pocztą Hotmail, komunikatorem Windows Messenger oraz wirtualnym dyskiem SkyDrive, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System, platforma Windows Azure oraz technologia Microsoft.NET. Microsoft jest również liderem w zakresie rozwiązań Cloud Computing, dostarczając zarówno aplikacje,  infrastrukturę jak i platformę programistyczną w formie usług za pośrednictwem chmury obliczeniowej.

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia blisko 90 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce. Ponadto, w Łodzi i Poznaniu działają Centra Innowacji Microsoft. We Wrocławiu natomiast działa od 2008 roku Centrum Rozwoju Oprogramowania Microsoft. W Polsce Microsoft współpracuje z ponad 8 tysiącami partnerów i 20 tysiącami inżynierów.

Polski oddział Microsoft bierze aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. W ramach realizacji swojej strategii odpowiedzialności, polski oddział Microsoft koncentruje działania na zwalczaniu zjawiska ,,wykluczenia informacyjnego" poprzez upowszechnianie wiedzy i umiejętności informatycznych. W tym celu współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi i wspólnie z nimi wspiera społeczności marginalizowane w dostępie do nowych technologii. W ramach programu ,,Microsoft dla non-profit", Microsoft przekazuje również bezpłatnie swoje oprogramowanie na rzecz organizacji o charakterze społecznym. W 2007 roku Microsoft otrzymał tytuł Dobroczyńcy Roku 2006 w kategorii ,,Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy", przyznany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Firma jest zaangażowana w działania w obszarze edukacji również poprzez projekt ,,Partnerstwo dla Przyszłości", który w 2007 roku  został wyróżniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski, otrzymując tytuł ,,Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2007". Od maja 2009 roku Microsoft we współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje oraz Fundacją ,,Kierowca Bezpieczny" Krzysztofa Hołowczyca, prowadzi także inicjatywę na rzecz bezpieczeństwa internetowego dzieci ,,3...2..1...Internet!". W ramach kampanii ponad 100 tysięcy dzieci w całej Polsce dowiedziało się jak bezpiecznie korzystać z Internetu. W lipcu 2010 roku w Polsce odbyły się światowe finały największego konkursu technologicznego na świecie Imagine Cup, który jest organizowany przez Microsoft od 9 lat. Microsoft konsekwentnie potwierdza także swoją wysoką pozycję wśród pracodawców, zajmując od kilku lat czołowe miejsca w badaniu prowadzonym przez Hewitt Associates i zdobywając tytuł ,,Najlepszego Pracodawcy w Polsce".

Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu
z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 802 000 (opłata według stawek Twojego operatora).

***
Microsoft Windows, Windows Mobile, Windows Phone, Visual Studio, Windows Server System, Windows Server, SQL Server, Visual Studio, BizTalk Server, Microsoft Dynamics są zarejestrowanymi znakami towarowymi, bądź znakami towarowymi Microsoft Corp. w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Nazwy wymienionych firm i produktów mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie