Microsoft zapowiada menadżer plików dla Windows Phone 8.1

Microsoft zapowiada menadżer plików dla Windows Phone 8.1

W sieci krążyły już od jakiegoś czasu plotki o możliwości pojawienia się menadżera plików w mobilnych okienkach. Brak było jednak jakiegokolwiek potwierdzenia, a w Developer Preview udostępnionym przez Microsoft taka aplikacja nie była dostępna (choć dostęp do systemu plików przez oprogramowanie firm trzecich został nieco rozszerzony).
 
 
  
 
Jak informuje portal  Windows Phone Central , podczas sesji AmA (Ask me Anything) w serwisie Reddit z Joe Belfiore (pracownikiem Microsoftu odpowiedzialnym za mobilne okienka) na pytanie jednego z użytkowników padła odpowiedź potwierdzająca plany wypuszczenia menadżera plików dla mobilnych okienek. Udostępniono nawet zrzuty ekranu i informację o prawdopodobnej dacie premiery (Microsoft chciałby dodać program do Windows Phone Store najpóźniej do końca maja).

Aplikacja ma pozwalać między innymi na tworzenie i usuwanie katalogów, przenoszenie, kopiowanie i usuwanie plików, przeszukiwanie pamięci urządzenia oraz karty pamięci, itd. Program będzie oczywiście darmowy, przy czym skorzystać z niego będą mogli zapewne tylko posiadacze smartfonów z Windows Phone 8.1 lub nowszym.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie