Mike Lazaridis powiększył udziały w BlackBerry. Może złożyć własną ofertę przejęcia.

Mike Lazaridis powiększył udziały w BlackBerry. Może złożyć własną ofertę przejęcia.

Mike Lazaridis, były współprezes BlackBerry (a właściwie co-CEO i współprezes Rady Dyrektorów, gdy jeszcze spółka nazywała się Research In Motion), złożył zeznanie 13D , z którego wynika, że powiększył swoje udziały w BlackBerry i być może planuje złożenie konkurencyjnej dla Fairfax Financial oferty zakupu spółki.

13D to zestaw dokumentów wymaganych przez SEC (amerykańska komisja papierów wartościowych) od aktywnych akcjonariuszy posiadających minimum 5% akcji danej spółki.

Zgodnie ze złożonymi przez Michaela Lazaridisa dokumentami, jego stan posiadania akcji BlackBerry wzrósł z 5,69% do 8%. Dodatkowo w zeznaniu możemy znaleźć szczegółowe informacje dotyczące podmiotów, jakich zeznanie dotyczy. Oprócz osoby Mike'a Lazaridisa, znajdziemy w nim korporacje i fundusze, które Lazaridis kontroluje, oraz pana o nazwisku Douglas E. Fregin.

Fregin to współzałożyciel Research In Motion (jeden z wielkiej trójki, do której należą również Mike Lazaridis i Jim Balsilie), oraz emerytowany w 2007 roku wiceprezes RIM do spraw działalności operacyjnej. Wygląda na to, że teraz chce wspomóc Lazaridisa w przejęciu BlackBerry.

Według ujawnionych w zeznaniu 13D informacji Fregin i Lazaridis zatrudnili Goldman Sachs Group oraz Centerview Partners do pomocy przy analizie możliwości, co oznacza chęć złożenia własnej oferty zakupu BlackBerry.

Wokół kanadyjskiego producenta smartfonów robi się coraz gorętsza atmosfera, choć jedna złożona oferta i kilka kolejnych możliwych, ale ciągle nie złożonych, to nieszczególnie jest kolejka chętnych. Wygląda jednak na to, że na samotnej ofercie Prema Watsy może się nie skończyć. Dajcie znać w komentarzach, co Wy o tym sądzicie!

via streetinsider.com / financialpost.com
zdjęcie za huffingtonpost

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie