Mio liderem rynku

Wyniki Raportu Canalys za drugi kwartał 2008 roku, dotyczącego segmentu urządzeń GPS, przynoszą dobre wieści dla Mio Technology. Okazuje się że producent ten jest liderem rynku urządzeń GPS w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Oto oficjalny komunikat Mio Technology poświęcony temu raportowi.


"... Bruksela, Belgia - sierpień 2008 - Najnowsze dane z raportu Canalys wskazują, że Mio Technology zajęło najwyższą pozycję na rynku urządzeń GPS w Europie Środkowo - Wschodniej. Drugi kwartał 2008 r. producent zakończył z rekordowym, ponad 35 proc. udziałem w rynku urządzeń do nawigacji, co zapewnia pozycję lidera w Europie Środkowo - Wschodniej. Mio Technology utrzymuje również wiodącą pozycję w tym regionie na rynku urządzeń PDA (Personal Digital Assistant) z ponad 82 proc. udziałem w rynku ..."

 

"... Raport Canalys potwierdza również, że Mio jest numerem jeden na rynku urządzeń do nawigacji GPS w Polsce. Drugi kwartał 2008 r. Mio zakończyło z prawie 40 proc. udziałem w rynku. Z kolei udział tajwańskiego producenta w rynku PDA w Polsce szacuje się obecnie na 95 proc. W kwestii sprzedaży urządzeń PND (Personal Navigation Assistant) marki Mio w Polsce, w porównaniu z pierwszym kwartałem 2008 r. sprzedaż wzrosła ponad dwukrotnie. Obecnie udział Mio Technology w polskim rynku urządzeń PND wynosi ponad 35 proc.
,,Firma Mio jest stosunkowo młoda - istnieje dopiero od 2002r. - ponad 35 proc. udział w tak konkurencyjnym rynku naszego regionu, oraz 40% udział w rynku polskim, to doskonały wynik, który świadczy o sile naszej marki. Wyniki, jakie osiągamy umożliwiają nam zwiększanie nakładów finansowych na podnoszenie jakości naszych usług, takich jak darmowe aktualizacje map czy nowoczesny call center." - mówi Anna Janas, Senior Brand Manager w Europie Środkowo - Wschodniej, Mio Technology.

Mio Technology -- informacje
Mio Technology projektuje i sprzedaje produkty, dzięki którym użytkownicy mogą wykorzystać najnowsze postępy w dziedzinie usług mobilnych. Firma powstała w maju 2002 roku, obecnie działa na Tajwanie, w Chinach, Europie, Ameryce Północnej, Australii, Japonii oraz Korei Południowej. Mio Technology zatrudnia ponad 1500 osób na całym świecie a swoje produkty oferuje w ponad 47 krajach. Firma oferuje szeroką gamę mobilnych produktów do nawigacji, włączając systemy nawigacji samochodowej, handheldy, telefony GPS PDA oraz urządzenia GPS PDA, wszystkie zaprojektowane z myślą o eksplorowaniu oraz odkrywaniu świata. Obecnie Mio Technology jest liderem sprzedaży urządzeń GPS w regionie Europy Środkowo - Wschodniej*.
Więcej informacji na temat firmy znajduje się pod adresem www.mio.com/pl ..."

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie