Modyfikacja dla HTC One dodająca trzeci przycisk pod ekranem

Modyfikacja dla HTC One dodająca trzeci przycisk pod ekranem

Odkąd zaprezentowany został HTC One, dziwił mnie nieco jego układ klawiszy pod ekranem. Nie dość, że dosyć niestandardowy jak na Androida (dwa przyciski), to w dodatku z dziwnym układem (przyciski po lewej i prawej stronie, a w środku logo producenta). Najwidoczniej przeszkadzało to także innym, ponieważ według informacji z portalu Android Central, powstał właśnie specjalnie zmodyfikowany kernel pozwalając...

 

wykorzystać górną połowę loga HTC jako trzeci przycisk (służący jako menu lub do wygaszania ekranu, w zależności od wybranej wersji). Modyfikacja nie jest jeszcze stabilna i ma dosyć ograniczone możliwości, ale być może w przyszłości będzie można dowolnie przypisywać funkcje wszystkim trzem przyciskom.


Swoją drogą, nie rozumiem dlaczego HTC tak kurczowo trzyma się fizycznych przycisków zamiast w końcu przejść na ekranowe jak Google w Nexusach czy Sony w Xperiach. Wówczas mogłoby wstawiać swoje logo w dowolnym miejscu i skutkowałoby to problemami z dziwnym układem lub paskiem na całej szerokości ekranu dla jednego przycisku menu w aplikacjach pisanych dla Andrida 2.x.

 

 

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie