Motorola przejmuje firmę AirDefense

Motorola przejmuje firmę AirDefense

AirDefense to lider na rynku zabezpieczeń dla sieci bezprzewodowych

Motorola, Inc. ogłosiła podpisanie ostatecznej umowy w sprawie nabycia spółki AirDefense, producenta technologii bezpieczeństwa dla sieci WLAN. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.


Założona w 2001 roku firma AirDefense stała się branżowym liderem dzięki wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań zapobiegających włamaniom do sieci bezprzewodowych (Wireless Intrusion Prevention Solutions, WIPS). AirDefense była pionierem w opracowaniu bezprzewodowego systemu do całodobowego monitorowania sieci i wykrywania włamań. Ponadto, firma opracowała zastosowanie punktów dostępowych jako czujników oraz liczne moduły dodatkowe rozwiązujące specyficzne problemy z bezpieczeństwem i diagnostyką radiową. Rozwiązania AirDefense umożliwiają zabezpieczanie środowisk heterogenicznych - przedsiębiorstwa mogą je wykorzystywać bez względu na rodzaj posiadanej infrastruktury WLAN.

,,W wielu przedsiębiorstwach zapewnienie bezpieczeństwa łączności bezprzewodowej wciąż napotyka na wiele problemów. Dlatego z zadowoleniem ogłaszamy przejęcie firmy AirDefense, dzięki któremu będziemy mogli dostarczyć wspólną platformę do ochrony sieci WLAN zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Stanowi ono kolejny krok na naszej drodze do całkowicie bezprzewodowego przedsiębiorstwa" - powiedziała Kathy Paladino, prezes działu Korporacyjnych Rozwiązań Mobilnych firmy Motorola.

,,Rozwiązania WIPS cieszą się coraz większą popularnością w miarę, jak sieci WLAN rozpowszechniają się w wielu różnych branżach - od administracji rządowej po usługi finansowe" - powiedział Sujai Hajela, wiceprezes i dyrektor generalny działu Motorola Enterprise Wireless LAN. - ,,Standardy branżowe, takie jak Payment Card Industry Data Security (PCI DSS) oraz zwiększona świadomość zagrożeń zwiększają zapotrzebowanie na kompleksowe rozwiązania do zapewniania zgodności z przepisami, egzekwowania zasad bezpieczeństwa, analizy danych i raportowania, które dostarcza AirDefense".

,,AirDefense idealnie uzupełni dział Korporacyjnych Rozwiązań Mobilnych Motoroli. Obie firmy wyznaczą nowy standard zabezpieczeń oraz usług WLAN" - powiedział Mike Potts, prezes i dyrektor generalny AirDefense. - ,,Cieszymy się, że będziemy pracować z utalentowanymi specjalistami Motoroli i że wykorzystamy silne strony globalnego lidera branżowego".

Po sfinalizowaniu transakcji AirDefense stanie się firmą zależną, w całości należącą do Motoroli. Spółka zostanie zintegrowana z działem Korporacyjnych Rozwiązań Mobilnych. Motorola zamierza zachować siedzibę główną AirDefense w mieście Alpharetta w stanie Georgia. Placówka ta stanie się integralną częścią działalności firmy na rynku WLAN. Przejęcie, uzależnione od zgody organów regulacyjnych i innych warunków, ma zostać sfinalizowane w ciągu kilku następnych miesięcy.
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie