Motorola: technologia GPS przynosi znaczne oszczędności

Motorola: technologia GPS przynosi znaczne oszczędności

Jak wynika z przeprowadzonej w USA na zlecenie Motoroli ankiety, wykorzystywanie technologii GPS umożliwia przedsiębiorstwom oszczędności liczone w miliardach dolarów.

Według niezależnego sondażu, zleconego przez firmę Motorola Inc., decydenci IT z północnoamerykańskich firm z sektorów: transportowego, wytwórczego i logistycznego są zdania, że technologie globalnego systemu pozycjonowania (GPS) stanowią kluczowe narzędzia dla personelu mobilnego. Według ankietowanych, rozwiązania te zwiększają wydajność pracowników oraz pomagają przedsiębiorstwom w ograniczeniu kosztów paliwa oraz pracy.


W ankiecie wzięło udział ponad 250 osób. Wypełniły one ankietę za pośrednictwem globalnego panelu badań rynkowych e-Rewards, w którym uczestniczy ponad 4,2 mln konsumentów i firm.

Główną korzyścią wymienioną przez niemal 50 procent przedsiębiorstw korzystających obecnie z technologii GPS jest znaczne ograniczenie zużycia paliwa. Wynika to ze skrócenia odległości podróży o średnio 372 kilometry na tydzień i przynosi roczne oszczędności rzędu ponad 50 tysięcy dolarów. W Stanach Zjednoczonych działa ponad milion przewoźników samochodowych, więc potencjalne roczne oszczędności mogłyby sięgnąć 53 miliardów dolarów.

Badania pokazały również, że przedsiębiorstwa wykorzystujące technologie GPS oszczędzają około 54 minut pracy dziennie, co przekłada się na roczne ograniczenie kosztów pracy o 5,484 dol. na pracownika lub 5,4 mln dol. na ankietowane przedsiębiorstwo. Aplikacje lokalizacyjne nie tylko pozwalają ograniczyć koszty, ale umożliwiają również optymalizację tras. Dzięki temu firmy dokładnie wiedzą, gdzie znajdują się pracownicy w danym momencie i mogą badać potencjalne trasy przed ich ustaleniem.

,,Mobilni pracownicy terenowi w branży transportowej mają problemy z lokalizowaniem miejsc dostaw, ograniczaniem wydatków na paliwo i punktualnością dostaw, co stanowi finansowe i kadrowe obciążenie dla przedsiębiorstwa - powiedział Jim Hilton, dyrektor ds. mobilności terenowej w dziale Motorola Enterprise Mobility. - W ostatnich latach dostarczyliśmy niemal 200 000 komputerów mobilnych ze zintegrowaną obsługą GPS. Urządzenia te stanową rozwiązanie problemów branżowe wskazanych w ankiecie - pozwalają pracować efektywniej i osiągać mierzalne korzyści biznesowe".

Ankietowane przedsiębiorstwa wskazały, że rozwiązania GPS skracają czas oczekiwania w korkach i wyszukiwania nowych tras, a także pozwalają pracownikom mobilnym na spędzanie większej ilości czasu z klientami. W odpowiedzi na pytanie o powód inwestycji w GPS lub inne nowe technologie ankietowane na pierwszym miejscu firmy wymieniły obsługę klienta.

Badania pokazały również inne kluczowe zastosowania technologii GPS - nawigację w celu zwiększenia punktualności oraz optymalizację tras. Rozwiązania te stanowią odpowiedź na problemy, jakie miewają mobilni pracownicy terenowi z lokalizowaniem nowych przystanków podczas swojej zmiany oraz z usprawnianiem dostaw.
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie