Motorola wraca na Stary Kontynent ze smartfonem Moto G

Motorola wraca na Stary Kontynent ze smartfonem Moto G

Nie tak dawno Motorola pokazała swój pierwszy telefon zaprojektowany od podstaw po przejęciu przez Google, czyli Moto X. Niestety, urządzenie do tej pory nie opuściło Stanów Zjednoczonych. Dzisiaj jednak miała miejsce konferencja, na której amerykański producent pokazał drugiego smartfona stworzonego pod nadzorem firmy z Mountain View. Nazywa się Moto G i jest przeznaczony dla klientów z mniej zasobnym portfelem, o czym piszą redaktorzy z portalu  The Verge .
 
Ma trafić do kilku krajów europejskich (niestety nie sprecyzowano jakich) i Brazylii, a w ciągu kolejnych tygodni dostępny będzie dla pozostałych mieszkańców Starego Kontynentu, Kanady i Ameryki Łacińskiej. W USA pojawi się za to dopiero w styczniu. 
 
 
 

Wracając do samego urządzenia - mimo swojej dosyć niskiej ceny (179$ za wersję z 8 GB wbudowanej pamięci, czyli około 560 zł bez VATu) oferuje całkiem niezłe parametry. Mamy czterordzeniowy procesor Snapdragon 400, 1 GB RAMu, ekran o przekątnej 4,5 cala i rozdzielczości HD (720p), tylny aparat z matrycą 5 MP oraz baterię o pojemności 2070 mAh. Moto G niestety nie posiada takich możliwości zmiany wyglądu jak Moto X, ale producent oferuje 19 różnych wzorów tylnej klapki obudowy, którą można bez problemu wymienić (niestety, bateria i tak jest wmontowana na stałe). Urządzenie działa pod kontrolą prawie czystego Androida 4.3 (Motorola wprowadziła tylko kilka drobnych zmian), a na początku 2014 roku ma otrzymać aktualizację do wersji 4.4. Nie ma jednak dodatków znanych z Moto X, np. aktywnych powiadomień, zawsze działającego słuchania, itp.

Dostępna ma być także wersja z 16 GB wbudowanej pamięci w cenie 199 $ (jakieś 620 zł bez VATu). Niestety, Moto G nie ma portu na karty pamięci, więc gdy i to jest dla Was za mało, to niestety musicie poszukać dla siebie innego smartfona. Generalnie zapowiada się jednak całkiem przyzwoity Android z nieco niższej półki cenowej. Tym bardziej, jeśli pojawi się w ofercie naszych operatorów (bo znając życie w sklepie kosztować będzie z 1000 zł, a tyle przeciętny Kowalski raczej nie wyda takiej sumy na telefon).
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie