MOTOZINE(TM) ZN5 - fotograficzny telefon Motoroli i Kodaka

MOTOZINE(TM) ZN5 - fotograficzny telefon Motoroli i Kodaka

MOTOZINE(TM) ZN5 to doskonałej jakości telefon komórkowy i nowoczesny aparat fotograficzny, który umożliwia robienie niepowtarzalnych zdjęć oraz dzielenie się nimi z przyjaciółmi.

Motorola, lider bezprzewodowej komunikacji, z firmą Kodak, światowym koncernem związanym z fotografią, oficjalnie zaprezentowała telefon komórkowy MOTOZINE(TM) ZN5.


ZN5 to pierwszy telefon, w którym zastosowano technologie ModeShift Motoroli i Imaging Kodaka. Dzięki oprogramowaniu KODAK EASYSHARE oraz prostemu dostępowi do KODAK Gallery lub innych stron służących do wymiany multimediów, łatwo przesyłać zdjęcia, dzielić się nimi z przyjaciółmi lub po prostu je przeglądać w dowolnej chwili.

- Z MOTOZINE(TM) ZN5 staniesz się nie tylko kreatywnym, mobilnym fotografem, ale będziesz mógł robić retusz zdjęć, organizować ich wirtualne wystawy oraz oceniać swoich e-konkurentów - mówi Jeremy Dale, corporate vice president, mobile devices marketing, Motorola, Inc.

Szybkie ujęcia
Sfotografowane ujęcie można oglądać na panoramicznym ekranie o wysokiej rozdzielczości. Precyzyjna technologia umożliwia błyskawiczne wykonywanie kolejnych zdjęć. Aby przekształcić telefon w niezwykle szybki aparat cyfrowy z autofokusem, fleszem Xenon oraz ustawieniami pozwalającymi na wykonywanie zdjęć nawet przy słabym oświetleniu, wystarczy rozsunąć osłonę obiektywu Kodaka. Pamięć urządzenia blisko 400MB można rozszerzyć o 4GB za pomocą zewnętrznych kart pamięci.

Dzięki wbudowanej w telefon technologii KODAK Imaging każde wykonane zdjęcie wygląda doskonale. Dodatkowo, zastosowanie technologii KODAK PERFECT TOUCH sprawia, że zdjęcia stają się od razu jaśniejsze, a ich kolory żywsze. Z kolei tryby robienia wielokrotnych zdjęć, takie jak zdjęcia seryjne lub panoramiczne, które automatycznie łączą się ze sobą na linii horyzontu, w jeden szeroki obraz, zmieniają fotografowanie w doskonałą zabawę.

- Technologia KODAK Imaging łączy ogromne doświadczenie firmy w fotografii z łatwym dostępem do szerokiego portfolio produktów i usług Kodaka. Umożliwiliśmy łatwe wykonywanie doskonałej jakości zdjęć za pomocą telefonu komórkowego. Blisko współpracowaliśmy z Motorolą, by stworzyć telefon, który nie tylko pozwala na robienie zdjęć z charakterystyczną dla Kodaka jakością, ale również umożliwia korzystanie z wielu sposobów dzielenia się nimi z rodziną i przyjaciółmi rozsianymi po całym świecie - mówi John Blake, general manager digital capture and imaging devices group, vice president Eastman Kodak Company.

Łatwe przesyłanie zdjęć
Wystarczy jedno naciśnięcie klawisza, aby przesłać zdjęcie na komputer domowy - bez zbędnego szukania odpowiednich funkcji w menu. Multimedialny telefon ZN5 umożliwia szybkie i łatwe przesyłanie ulubionych zdjęć na kilka sposobów: przez link do wirtualnej galerii np. KODAK Gallery (www.kodakgallery.com), za pomocą platformy ShoZu do różnych stron społecznościowych, czy przez kabel na ekran telewizora. MOTOZINE(TM) ZN5 jest również wyposażony w oprogramowanie do edycji zdjęć KODAK EASYSHARE, umożliwiające porządkowanie, edytowanie, przesyłanie, przechowywanie oraz wyszukiwanie fotografii. Użytkownicy mogą przesyłać zdjęcia do komputera za pomocą USB, Wi-Fi lub bezprzewodowej technologii Bluetooth(R) albo drukować na bezprzewodowej drukarce KODAK All-in-One lub na stanowiskach KODAK Picture Kiosks.

Doskonała jakość rozmowy
ZN5 został wyposażony w opatentowaną technologię Motoroli CrystalTalk(TM), by umożliwić wygodne prowadzenie rozmowy nawet w hałaśliwym otoczeniu. Dzięki kompatybilności z siecią GSM i WLAN (Wireless Local Area Network), użytkownicy mogą korzystać z szybkiego połączenia z internetem.

Multimedia

MOTOZINE(TM) to pierwszy telefon z nowej multimedialnej linii Motoroli - MOTOZINE.
Seria ZINE została stworzona z myślą o konsumentach, którzy chcą zarówno korzystać z gotowych plików multimedialnych, jak i sami je tworzyć.

Wybrane fotograficzne MOTOcechy:
* aparat cyfrowy 5 mpix z autofokusem, cyfrowym zoomem, umożliwiający robienie zdjęć nawet w słabym oświetleniu;
* technologie KODAK PERFECT TOUCH i KODAK Imaging, poprawiające jakość zdjęć;
* tryby umożliwiające robienie zdjęć panoramicznych, makro oraz seryjnych;
* ogniskowa 5,56 mm, przesłona 2.8/5.6.

Wybrane MOTOcechy:
* technologia ModeShift, dzięki której w trybie fotograficznym podświetlają się tylko potrzebne w danym momencie klawisze;
* technologia CrystalTalk(TM) zapewniająca wysoką jakość rozmowy nawet w hałaśliwym otoczeniu;
* możliwość działania w sieciach Wi-Fi i WLAN;
* wyjście telewizyjne oraz 3,5 mm jack;
* odtwarzanie filmów wideo z prędkością 15 klatek na sekundę;
* obsługa formatów MPEG4 i H263, MP3, WMA;
* pełna przeglądarka HTML;
* bezprzewodowa technologia Stereo Bluetooth(TM) (A2DP) pozwalająca cieszyć się muzyką i wolnością od wszelkiego rodzaju kabli;
* wbudowane radio FM;
* Windows Media Player(R) 11;
* możliwość rozszerzenia pamięci do 4GB;
* wymiary 50,5 mm x 118 mm x 12 mm (obiektyw 16 mm), waga 114 g;
* czas czuwania między 310 a 579 godzin, czas rozmowy między 349 a 574 minut.

MOTOZINE(TM) ZN5 będzie dostępny w Chinach w lipcu 2008, a następnie w kolejnych krajach.
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie