Można przywrócić funkcje Xperii chronione przez DRM

Można przywrócić funkcje Xperii chronione przez DRM

Kilka miesięcy temu  pisaliśmy  o tym, że podczas procesu odblokowywania bootloadera w Xperiach, usuwane są klucze DRM. Jest to ważna informacja, ponieważ bez nich wiele funkcji telefonu przestaje działać, np. usuwanie szumu w dźwięku zarejestrowanym przez mikrofon czy zaawansowane algorytmy poprawiające zdjęcia robione aparatem. Na szczęście deweloperzy nie pozostali bierni i udało im się znaleźć obejście problemu.

Jak piszą redaktorzy serwisu  Android Authority , użytkownik jimRnor razem ze swoim zespołem znaleźli sposób na przywrócenie działania zablokowanych funkcji w Xperiach z serii Z (od Z1 do Z3, modeli Compact nie testowano). Wystarczy sflashować udostępniony przez nich plik zgodnie z podanymi instrukcjami i gotowe. Wszystko znów działa mimo braku kluczy DRM. Oczywiście dotyczy to tylko sytuacji, w której po odblokowaniu bootloadera nadal używamy ROMu producenta lub jego modyfikacji. 

W wypadku dystrybucji wykorzystujących czystego Androida jako bazę owych funkcji i tak nie ma w ogóle w kodzie, więc flashowanie wspomnianego pliku i tak nic nie zmieni. Po link do pliku oraz instrukcję zapraszam do  tego wątku  na forum xda-developers.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie