mTraffic.pl - komórka pokaże gdzie są korki

mTraffic.pl - komórka pokaże gdzie są korki

Jedną z bardziej stresujących sytuacji dla uczestników ruchu drogowego jest... bezruch drogowy - zwany potocznie korkiem. Każdy kierowca stojący w korku zadaje sobie pytanie: gdzie się kończy ten zator i ile czasu może zająć przejazd? Od dziś na to pytanie odpowie mTraffic.pl - mobilna wersja serwisu Targeo Traffic dostępna w każdej komórce.Przed nami ostatni weekend wakacji, czyli masowe powroty z urlopów przed 1. września, a zaraz potem pierwsze dni ,,normalnego" ruchu drogowego w miastach. Wiele rozpoczętych w wakacje remontów dróg nie zostało jeszcze ukończonych, więc w optymistycznym przypadku możemy liczyć na pewne utrudnienia w ruchu, a w pesymistycznym - czeka nas kompletny paraliż komunikacyjny.

Uruchomiona przez twórców http://Targeo.pl usługa mobilna mTraffic pozwala w każdej chwili sprawdzić gdzie aktualnie są korki, albo - gdy już stoimy w korku - sprawdzić jak długo jeszcze postoimy i gdzie korek się kończy. Mając takie informacje kierowca może zdecydować czy uzbroić się jeszcze w cierpliwość, czy lepiej spróbować objazdu bocznymi drogami.


System analizuje informacje z ponad 80 tys. niezależnych źródeł, w tym z pojazdów przejeżdżających po polskich drogach niemal 4 miliony kilometrów dziennie, a także od użytkowników systemu AutoMapa Traffic. Dane przetwarzane są na bieżąco i już po kilku minutach są uwzględnione w aktualnej sytuacji drogowej pokazywanej na mapie w serwisie Targeo Traffic i w jego mobilnej wersji - http://mTraffic.pl. Dzięki tak dużej ilości danych, interaktywna mapa prędkości przejazdu pokazuje precyzyjnie również korki nietypowe, takie jak te, spowodowane masowymi powrotami z wakacji.

- Udostępnienie bieżących informacji o ruchu drogowym użytkownikom telefonów komórkowych to kolejny etap w rozwoju serwisu Targeo Traffic, który jest już od ponad roku dostępny w Targeo.pl i usłudze Drogowskaźnik w sieci Plus. Dodatkowo, mTraffic.pl daje też łatwy dostęp do map Targeo użytkownikom telefonów komórkowych i smartfonów, w szczególności iPhone i Android, a także popularnych ostatnio iPad'ów - mówi Rafał Mikołajczak, prezes zarządu Indigo Sp. z o.o., operatora serwisu http://Targeo.pl.

Aby sprawdzić aktualną sytuację drogową wystarczy uruchomić przeglądarkę mobilną w telefonie komórkowym i wpisać adres mTraffic.pl. Poza wyświetlaniem bieżących informacji o natężeniu ruchu, serwis umożliwia również przeglądanie map w telefonie i wyszukiwanie adresów w całej Polsce bez konieczności instalowania dedykowanej aplikacji. Z myślą o użytkownikach telefonów wyposażonych w GPS, takich jak iPhone, przygotowana została też funkcja ,,znajdź mnie", centrująca mapę na bieżącej lokalizacji.

Dostęp do serwisu http://mTraffic.pl jest bezpłatny i można z niego korzystać za pośrednictwem wszystkich sieci komórkowych.

 

Targeo(R), www.targeo.pl, serwis mapowy odwiedzany przez blisko 2 mln. unikalnych użytkowników miesięcznie, 3 miejsce w kategorii ,,Mapy i lokalizatory" wg Megapanel 06/2010 oraz 15 miejsce wśród wszystkich witryn w badaniu Megapanel wg miesięcznego czasu. Platforma technologiczna Targeo umożliwia udostępnianie map cyfrowych i wizualizacji mapowych przez Internet, a dzięki aplikacji Targeo.mobi, również w telefonach komórkowych. Mapy zawarte w serwisie Targeo pochodzą z systemu nawigacji satelitarnej AutoMapa i jako jedyne na rynku zawierają kompletną sieć ponad 630 tys. km dróg, ponad 100 tys. miejscowości, w tym plany miast z pełną informacją adresową i obrysami poszczególnych budynków, a także ponad 500 tys. punktów użyteczności publicznej (tzw. POI). Targeo jest produktem firm Indigo Sp. z o.o., Aqurat sp. z o.o. i Geosystems Polska sp. z o.o. 

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie