Muzyczny odgrzewany kotlet – HTC Sensation XE

Muzyczny odgrzewany kotlet – HTC Sensation XE

 

Muzyczny odgrzewany kotlet – HTC Sensation XE

Czy logo Dr. Dre wystarczy?

Oficjalnie. Bez plotek i spekulacji. Na scenie pojawił się nowy telefon marki HTC. Sensation XE ma podbić nasze serca nie tylko dzięki odświeżeniu słuchawki, ale i wyposażeniu go w rozwiązania firmy Beats Audio.

Czym ma nas urzec najnowszy telefon tajwańskiego producenta? Przede wszystkim dźwiękiem niespotykanym do tej pory w smartfonach i zwykłych telefonach. Na dokładkę w zestawie znajdą się słuchawki dokanałowe Beats by Dr. Dre oraz oprogramowanie, które ma podwyższyć jakość słuchania muzyki czy oglądania filmów.

Co zmieniło się w porównaniu do poprzedniej edycji słuchawki (pomijając „nową” jakość dźwięku)? Przede wszystkim procesor. Jest to nadal dwurdzeniowy układ dostarczony przez Qualcomm, który nieco przyspieszył. Teraz pracuje z częstotliwością 1,5 GHz. Zaktualizowano również nakładkę Sense UI, która występuje w wersji 3.5. Na pierwszy rzut oka słuchawki wyglądają niemal identycznie, jednak to co je odróżnia to czerwone akcenty na obudowie oraz logo Beats Audio. Producent postanowił zwiększyć pojemność baterii do 1730 mAh, co spowodowane jest najprawdopodobniej wykorzystaniem wydajniejszego procesora.

Co nie uległo zmianie? Pozostał ten sam ekran o przekątnej 4,3 cala oraz tej samej rozdzielczości wynoszącej 960 x 540 pikseli. HTC Sensation XE nadal posiada 768 MB pamięci RAM.. Zdjęcia wykonamy za pomocą tego samego 8-megapikselowego aparatu wraz z podwójną lampą LED. Podobnie jest z przednią kamerką. Standardowo odnajdziemy również akcelerometr, GPS oraz moduł Bluetooth. Obie słuchawki działają pod kontrolą systemu Android Gingerbread. Podobnie jak wcześniej, do dyspozycji użytkownika oddano 1 GB pamięci wewnętrznej.

HTC Sensation XE ma kosztować 2 499 zł, a jego premiera odbędzie się 15-17 października (w Polsce).

Smartfony.com
Czytaj także
Polecane galerie