MWC: Chacha i Salsa czyli Facebookowe aparaty HTC

MWC: Chacha i Salsa czyli Facebookowe aparaty HTC

A jednak... telefony społecznościowe HTC, z klawiszem dedykowanym do szybkiego dostępu do Facebooka. Mowa o HTC ChaCha i HTC Salsa. W głębi newsa komunikat prasowy, a w innym poście nakręcony przez nas krótki film im poświęcony.BARCELONA, Mobile World Congress, 15 lutego 2011 r. - HTC, międzynarodowy lider projektowania urządzeń mobilnych, zaprezentował dziś pierwsze na rynku telefony zaprojektowane z myślą o obsłudze serwisów społecznościowych, łączące możliwości serwisu Facebook z łatwością  użytkowania HTC Sense. HTC ChaCha i HTC Salsa, zawierają przycisk 'Facebook', służący do szybkiego dostępu do funkcji najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie, zintegrowanego z HTC Sense. Nowe smartfony są częścią portfolio sześciu nowych urządzeń z HTC Sense, zaprezentowanych podczas Mobile World Congress.

 

 

,,HTC zawsze rozumiało, że różni ludzie potrzebują odmiennych rozwiązań, a telefony HTC ChaCha i HTC Salsa oferują nowy sposób obsługi Facebooka na urządzeniach mobilnych." - powiedział Peter Chou, CEO HTC Corporation. ,,Facebook, posiadając ponad 500 milionów aktywnych użytkowników na świecie, stał się synonimem serwisu społecznościowego, więc postanowiliśmy stworzyć zaawansowane telefony społecznościowe dla masowego odbiorcy."

,,Współpracowaliśmy z HTC przez szereg lat w celu zintegrowania naszych serwisów z urządzeniami mobilnymi, a HTC ChaCha i HTC Salsa są wynikiem naszej pracy." - powiedział Henri Moissinac, Head of Mobile Business w Facebook. ,,HTC umożliwiło obsługę Facebooka na telefonach w innowacyjny sposób, pozwalając użytkownikom łączyć się i dzielić treści, niezależnie od tego, gdzie się znajdują."

Przycisk 'Facebook' oferuje kontekstową funkcjonalność, dając znać delikatnym światłem zawsze, gdy istnieje możliwość dzielenia się kontentem lub wpisami na Facebooku. Pojedyncze wciśnięcie przycisku pozwala uaktualnić status, wysłać zdjęcie, podzielić się artykułem, ulubioną piosenką, podać swoją lokalizację, itp. Można na przykład zrobić zdjęcie znajomym i przesłać na Facebooka jednym naciśnięciem przycisku. Wciśnięcie przycisku podczas słuchania piosenki poinformuje przyjaciół o tym, czego słuchamy. Piosenka zostanie automatycznie zidentyfikowana i podana na portalu.

Nowe urządzenia wykorzystują najnowszą wersję systemu Android 2.3.3 i najnowszą wersję HTC Sense. W czasie rozmowy telefonicznej ekran wyświetla najnowszy status, zdjęcie i zbliżającą się datę urodzin rozmówcy. Te same informacje zostaną wyświetlone, gdy zadzwoni osoba będąca znajomym z Facebooka. Można wykorzystywać istniejące w telefonie informacje kontaktowe do połączeń ze znajomymi z Facebooka lub zmienić wygląd ekranu głównego za pomocą jednego z facebookowych widgetów.

HTC ChaCha i HTC Salsa zapewniają bycie w kontakcie ze znajomymi za pośrednictwem komunikatora Facebook i jego poczty elektronicznej. Wiadomości i konwersacje z komunikatora serwisu są zintegrowane w telefonie i pojawiają się razem z pocztą elektroniczną i wiadomościami SMS.

Pozostań w kontakcie dzięki smartfonowej generacji Facebooka  - HTC ChaCha
HTC ChaCha został zaprojektowany do komunikacji w serwisach społecznościowych, niezależnie od tego, gdzie znajduje się użytkownik. Unikalny pochylany ekran i fizyczna klawiatura QWERTY ułatwiają czytanie i pisanie. Kolorowa kamera o rozdzielczości 5 megapikseli z automatyczną ostrością i podwójną lampą błyskową LED, wraz z drugą przednią kamerą o rozdzielczości VGA, umożliwiają utrwalenie ważnych momentów w jakości HD lub prowadzenie komfortowych wideo rozmów. ChaCha umożliwia korzystanie z Internetu na dotykowym ekranie o przekątnej 2,6 cala i rozdzielczości 480 x 320 pikseli.

 

 

 HTC ChaCha Specifications
Processor 600 MHz
Platform Android(TM) with HTC Sense(TM)
Memory ROM: 512 MB RAM: 512 MB The actual available internal phone storage may differ depending on the software configuration of your phone
Dimensions 114.4 x 64.6 x 10.7 mm
Weight 120g (with battery)
Display 2.6-inch touch screen with 480 x 320 resolution
Network HSPA/WCDMA 900/2100 MHz Quad-band GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz Upload speed of up to 384kbps and download speed of up to 7.2 Mbps
GPS Internal GPS antenna
Sensors G-Sensor Digital compass Proximity sensor Ambient light sensor
Connectivity Bluetooth(R) 3.0 with FTP/OPP for file transfer A2DP for wireless stereo headsets PBAP for phonebook access from the car kit Wi-Fi(R): IEEE 802.11b/g/n 3.5 mm stereo audio jack Standard micro-USB (5-pin micro-USB 2.0)
Camera 5 megapixel colour camera with auto focus and LED flash VGA front camera
Audio supported formats Playback: .aac, .amr, .ogg, .mid, .mp3, .wav, .wma (Windows Media Audio 9) Recording: .amr
Video supported formats Playback: .3gp, .3g2, .mp4, .wmv (Windows Media Video 9) Recording: .3gp
Battery Rechargeable Lithium-ion battery Capacity: 1250 mAh Talk time: Up to 420 minutes for WCDMA and up to 450 minutes for GSM Standby time: Up to 660 hours for WCDMA and up to 430 hours for GSM All subject to network and phone usage
Expansion slot microSD(TM) memory card (SD 2.0 compatible)
AC adapter Voltage range/frequency: 100 ~ 240 V AC, 50/60 Hz DC output: 5V and 1A

 

Twoi znajomi z Facebooka nigdy nie byli bliżej - HTC Salsa
HTC Salsa charakteryzuje się tym samym poziomem integracji z Facebookiem co HTC ChaCha, zapewniając szybkość oraz funkcjonalność porównywalną z innymi smartfonami. Telefon umożliwia robienie zdjęć lub rejestrację wideo za pośrednictwem kamery wideo o rozdzielczości 5 megapikseli i dzielenie się nimi ze znajomymi na dotykowym ekranie o przekątnej 3,4 cala i rozdzielczości 480x320 pikseli. Przesłanie zdjęć na Facebooka odbywa się za jednym naciśnięciem klawisza 'Facebook'. Przednia kamera VGA umożliwia prowadzenie wideorozmów wysokiej jakości.

 

 

 

 HTC Salsa Specifications
Processor 600 MHz
Platform Android(TM) with HTC Sense(TM)
Memory Internal phone storage: 512 MB RAM: 512 MB The actual available internal phone storage may differ depending on the software configuration of your phone
Dimensions 109.1 x 58.9 x 12.3 mm
Weight 120g (with battery)
Display 3.4-inch touch screen with 480 x 320 resolution
Network HSPA/WCDMA 900/2100 MHz Quad-band GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz Upload speed of up to 384kbps and download speed of up to 7.2 Mbps
Sensors G-Sensor Digital compass Proximity sensor Ambient light sensor
Connectivity Bluetooth(R) 3.0 with FTP/OPP for file transfer A2DP for wireless stereo headsets PBAP for phonebook access from the car kit Wi-Fi(R): IEEE 802.11b/g/n 3.5 mm stereo audio jack Standard micro-USB (5-pin micro-USB 2.0)
Camera 5 megapixel colour camera with auto focus and flash VGA front camera
Audio supported formats Playback: .aac, .amr, .ogg, .m4a, .mid, .mp3, .wav, .wma (Windows Media Audio 9) Recording: .amr
Video supported formats Playback: .3gp, .3g2, .mp4, wmv (Windows Media Video 9), .avi (MP4 ASP and MP3), xvid (MP4 ASP and MP3) Recording: .3gp
Battery Rechargeable Lithium-ion battery Capacity: 1520 mAh Talk time: Up to 474 minutes for WCDMA and up to 540 minutes for GSM Up to 530 hours for WCDMA and up to 445 hours for GSM All subject to network and phone usage
Expansion slot microSD(TM) memory card (SD 2.0 compatible)
AC adapter Voltage range/frequency: 100 ~ 240 V AC, 50/60 Hz DC output: 5 V and 1 A

Dostępność
HTC ChaCha i HTC Salsa będą powszechnie dostępne dla klientów w Europie i Azji w drugim kwartale 2011 r. W USA HTC planuje wprowadzenie telefonów na rynek w sieci AT&T pod koniec roku.

HTC
HTC jest jedną z najszybciej rozwijających się firm na rynku urządzeń mobilnych i liderem technologicznym w branży, oferującym estetyczne, innowacyjne oraz wysokiej jakości smartfony. Kierunkiem wyznaczającym rozwój produktów HTC jest filozofia ciągłego szukania sposobów na łatwiejsze życie i komunikację międzyludzką dla wszystkich użytkowników smartfonów HTC.
Firma notowana jest na giełdzie papierów wartościowych na Tajwanie pod symbolem 2498. Więcej informacji o HTC na stronie www.htc.com.
Infolinia techniczna HTC pod nr tel.: 00 800 121 16 66.

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie