MWC: HTC Flyer

Flyer, czyli pierwszy tablet z HTC Sense. Oto pełny komunikat prasowy.

"... Obudowa wykonana z jednego bloku aluminium i połączenie dotykowego ekranu z rysikiem czynią HTC Flyer rozwiązaniem unikalnym. Pierwszy tablet z usługą wideo HTC Watch, technologią HTC Scribe,
i grami w 'chmurze' z serwisu OnLive ...""...BARCELONA, Mobile World Congress, 15 lutego 2011 r. - HTC, międzynarodowy lider projektowania urządzeń mobilnych, zaprezentował dziś swój pierwszy tablet HTC Flyer(TM).  Tablet łączy znane wzornictwo HTC z zupełnie nowym HTC Sense, przeprojektowanym na potrzeby tabletów. W HTC Flyer zastosowano intuicyjne i zarazem innowacyjne podejście do interakcji z urządzeniem, poprzez wykorzystanie dotykowego ekranu i rysika. Nowością jest też HTC Watch - serwis wideo debiutujący na HTC Flyer. HTC będzie też współpracować z Onlive, Inc. w celu uruchomienia pierwszego mobilnego serwisu gier opartego na 'chmurze', dostępnego na tablecie.

,,Smartfony zmieniły nasze życie, jednak obserwując sposób korzystania z tych urządzeń, jak też z komputerów, przekonaliśmy się, że mamy możliwość stworzenia tabletu, który będzie inny od pozostałych i bardziej osobisty." - powiedział Peter Chou, CEO HTC Corporation. ,,Podążamy w kierunku, w którym ludzie będą korzystać z kilku różnych urządzeń bezprzewodowych do różnych celów."

HTC Flyer, zamknięty w obudowie wykonanej z jednego bloku aluminium, charakteryzuje się stylowym wzornictwem i wysoką jakością wykonania, z której znane jest HTC. Tablet jest lekki i na tyle mały, że zmieści się w kieszeni marynarki. HTC Flyer, wykorzystujący siedmiocalowy ekran dotykowy SuperLCD, superszybki procesor 1,5 GHz i łączność bezprzewodową HSPA+ wysokiej prędkości, doskonale sprawdzi się dla osób oczekujących kompaktowego tabletu o dużej mocy.  
 
HTC Sense for Tablet
HTC Sense zrewolucjonizowało smartfony wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników. HTC Sense, przygotowane na tablety, zaskakuje przepięknym trójwymiarowym interfejsem. Unikalny widok kołowy widgetów pozwala umieścić najważniejsze dla użytkownika informacje w centrum jego uwagi. HTC Flyer wykorzystuje technologię Flash 10 i HTML 5 w celu zapewnienia jak najlepszych wrażeń z przeglądania Internetu.

 

 

 

Technologia HTC Scribe
HTC Flyer wykorzystuje do komunikacji z użytkownikiem dotykowy ekran, ale nowością jest wykorzystanie rysika. Nowa technologia Scribe, zastosowana w HTC Flyer, pozwala użytkownikom odkryć na nowo zalety pisania ręcznego. Technologia Scribe wprowadza szereg zintegrowanych technologii 'cyfrowego atramentu', umożliwiając łatwe i intuicyjne robienie notatek, podpisywanie kontraktów, rysowanie lub nawet pisanie na stronach internetowych lub zdjęciach.
Technologia Scribe zmienia tradycyjne robienie notatek w inteligentne notowanie. Funkcja Timemark pozwala zarejestrować głos ze spotkania i połączyć z notatkami - wskazanie fragmentu notatki spowoduje przejście do odpowiedniego fragmentu nagrania. Notatki są też zintegrowane z kalendarzem - gdy nadchodzi czas spotkania, użytkownik automatycznie dostaje możliwość rozpoczęcia notatek lub kontynuowania ostatnich zapisków w wypadku cyklicznych spotkań. HTC Flyer jako pierwszy posiada możliwość synchronizacji z Evernote, czołową aplikacją i serwisem do robienia notatek.

Strumieniowy przesył filmów za pośrednictwem HTC Watch
Wraz z premierą HTC Flyer zaprezentowany został również HTC Watch, serwis do pobierania wideo. HTC Watch pozwala pobierać na żądanie filmy HD największych kinowych wytwórni. Intuicyjna obsługa serwisu pozwala łatwo odnaleźć najnowsze filmy i wideo, zaś zaawansowana technologia umożliwia płynne odtwarzanie wybranych treści za pośrednictwem bezprzewodowych łącz wysokiej prędkości.

Mobilna rozrywka w chmurze z OnLive
HTC wyznacza zupełnie nowy poziom gier mobilnych integrując, jako pierwszy na świecie, rewolucyjne growe serwisy mobilne, bazujące na chmurze firmy OnLive Inc. OnLive jest liderem wśród firm oferujących gry komputerowe do domu, umożliwiając użytkownikom granie na telewizorach i komputerach bez konieczności kupowania zaawansowanego sprzętu lub oprogramowania. Po zakończeniu pełnej integracji, serwisy OnLive pozwolą użytkownikom przesyłać strumieniowo gry przez szerokopasmowe łącza HTC Flyer na telewizory lub grać na samych tabletach. Za pośrednictwem serwisów OnLive użytkownicy mogą korzystać z wielu gier, łącznie z hitami takimi, jak Assassin's Creed Brotherhood(TM), NBA 2K11 i Lego Harry Potter(TM).

Dostępność
HTC Flyer będzie dostępny dla użytkowników na całym świecie w drugim kwartale 2011 r.

HTC
HTC jest jedną z najszybciej rozwijających się firm na rynku urządzeń mobilnych i liderem technologicznym w branży, oferującym estetyczne, innowacyjne, wysokiej jakości smartfony. Kierunkiem wyznaczającym rozwój produktów HTC jest filozofia ciągłego szukania sposobów na łatwiejsze życie i komunikację międzyludzką dla wszystkich użytkowników smartfonów HTC.
Firma notowana jest na giełdzie papierów wartościowych na Tajwanie pod symbolem 2498. Więcej informacji o HTC na stronie www.htc.com.
Infolinia techniczna HTC pod nr tel.: 00 800 121 16 66.

 

 

HTC Flyer Specifications

Processor

 

1.5GHz

 

Platform

 

Android(TM) with HTC Sense(TM)

 

Memory

 

Internal storage: 32 GB

 

RAM: 1 GB

 

Micro SD memory card extension (SD 2.0 compatible)

 

The actual available internal storage may differ depending on the software configuration of your device

 

Dimensions (LxWxT)

 

195.4 x 122 x 13.2 mm

 

Weight

 

Around 415 grams with battery

 

Display

 

7 inch touch-sensitive TFT screen with 1024 X 600 resolution

 

Network

 

HSPA/WCDMA: 900/AWS/2100 MHz

 

Upload speed of up to 5.76 Mbps and download speed of up to 14.4 Mbps

 

Quad-band GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz

 

Band frequency, HSPA availability, and data speed are operator dependent

 

GPS

 

Internal GPS antenna

 

Sensors

 

Ambient light sensor

 

G-Sensor

 

Digital compass

 

Connectivity

 

Bluetooth(R) 3.0 with A2DP for wireless stereo headsets

 

Wi-Fi(R): IEEE 802.11 b/g/n

 

3.5 mm stereo audio jack

 

Micro-USB (12-pin micro-USB 2.0)

 

Camera

 

5 megapixel colour camera with auto focus

 

1.3 megapixel front camera

 

Audio supported formats

 

Playback: .aac, .amr, .ogg, .m4a, .mid, .mp3, .wav, .wma (Windows Media Audio 9)

 

Recording: .amr, .aac

 

Video supported formats

 

Playback: .3gp, .3g2, .mp4, .wmv (Windows Media Video 9), .avi (MP4 ASP and MP3), .xvid (MP4 ASP and MP3)

 

Recording: .3gp

 

Battery

 

Rechargeable battery

 

Capacity: 4000 mAh

 

Standby time: Up to 820 ~1470 hours

 

Video Playback: Up to 4 hours

 

All subject to network and device usage

 

AC adapter

 

Voltage range/frequency: 100 ~ 240V AC, 50/60 Hz

 

DC output: 9V and 1.67A

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie