MWC: Nowa Opera Mobile - nowe funkcje, nowe mechanizmy

MWC: Nowa Opera Mobile - nowe funkcje, nowe mechanizmy

Na stoisku firmy Opera Software obejrzeć można było m.in. działającą wersję beta nowej Opery Mobile dla Androida. Niestety z uwagi na wczesną wersję tego oprogramowania, poproszono nas o pozostanie jedynie przy zdjęciach - kręcenie filmu było zabronione. Co nowego znajdziemy zatem w tej wersji?


Przede wszystkim nowy interfejs głównego ekranu, gdzie na różnych zakładkach pomiędzy którymi przechodzimy przez zwykłe przeciągnięcie palca po ekranie prawo-lewo rozmieszczono:
- bardzo rozbudowaną historię przeglądania

 

 

 

 

- tak zwane skróty szybkiego wybierania w postaci ikonek, czyli linki przenoszące nas do ulubionych stron (organizować je można w podfoldery, zupełnie jak aplikacje na ekranie iPhone)

 

 


 

 

- oraz czytnik wiadomości, przypominający Zite czy też Flipboarda, gdzie w opcjach definiujemy kategorie wiadomości które nas interesują, a te prezentowane są nam w formie elektronicznej gazety. Niestety podobnie jak w obu powyższych programach nie mamy opcji definiowania własnych źródeł informacji (to Opera dba o jakość serwisów z których zaciągane są treści), można za to wybrać język wiadomości i dobrą informacją jest to że Polska jest na liście.

 

 


 

 

Drugą i chyba ostatnią z ważnych zmian jest zintegrowanie w Operze Mobile mechanizmu kompresowania stron znanego z Opery Mini - tutaj pod nazwą Off-Road mode. Tym jednak możemy zawiadować, przestawiając tylko jeden przełącznik w menu. Nie możemy podać Wam jednak żadnych informacji, co do daty udostępnienia tej wersji przeglądarki.

 

 

 

 

 

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie