MWC: Ruckus Wireless prezentuje Hotspot 2.0

MWC: Ruckus Wireless prezentuje Hotspot 2.0

Czy czujecie się czasem zagubieni, gdy Wasz tablet czy smartfon wyświetli potężną listę dostępnych sieci WiFi i nie wiecie do której można się podłączyć aby uzyskać dostęp do Internetu? A co gdyby dało się to wszystko zautomatyzować, tak aby Wasze urządzenie nawet nie pytało się do czego się podpiąć, tylko samo wiedziało lepiej i podpinało się w tle? Taką rewolucję chce przeprowadzić firma Ruckus Wireless, oferując tak zwany Hotspot 2.0. Odwiedziliśmy ich stoisko i nagraliśmy całkiem sporej długości film, który wyjaśnia chyba praktycznei każdy aspekt tej technologii. Film znajdziecie w głębi newsa, razem z komunikatem prasowym Ruckusa, poświęconym m.in. Hotspot 2.0

"... Ruckus Wireless na targach MWC (Mobile World Congress) zaprezentował pierwszą pełną implementację Hotspot 2.0, czyli nowego, rewolucyjnego standardu w komunikacji bezprzewodowej. System ma na celu maksymalne ułatwienie korzystania z sieci bezprzewodowych opartych o technologie Wi-Fi. Implementacja jest dostępna na  wszystkich punktach dostępowych Ruckus Wireless...

 

 

 

 

... Hotspot 2.0 (znany również jako Passpoint) to technologia, której założeniem jest pełna automatyzacja połączeń pomiędzy urządzeniem klienckim (smartfon, tablet, komputer) a punktem dostępowym. Dzięki tej technologii procedura połączenia urządzenia mobilnego z siecią odbywa się zupełnie bez ingerencji użytkownika. Nawet w przypadku nieznanych wcześniej hotspotów nie trzeba już ręcznie wybierać sieci i dokonywać operacji logowania, gdyż wszystko odbywa się automatycznie pomiędzy urządzeniem klienckim a punktem dostępowym. Urządzenie samo wybiera najlepsze możliwe połączenie oraz samo loguje się do sieci.
 
Pełna implementacja Hotspot 2.0 (tzw. release 2), w przeciwieństwie do pierwszych edycji pozwala nie tylko na rozpoznanie sieci, która umożliwiłaby połączenie się urządzeniu klienckiemu, ale również na automatyczną konfigurację takiego urządzenia do potrzeb korzystania z konkretnego punktu dostępowego oraz na rejestrację online urządzeń, które nie są wyposażone w karty SIM (wykorzystanie haseł lub certyfikatów do uwierzytelniania użytkowników sieci).
 
Bez wątpienia Hotspot 2.0. to rewolucyjna technologia, która w niedługim czasie bardzo uprości połączenie z internetem wszystkim użytkownikom urządzeń mobilnych. Urządzenia będą się łączyć z siecią podobnie jak ma to miejsce w przypadku roamingu w sieci GSM. Telefon automatycznie wybiera nieznaną mu wcześnie sieć oferującą usługi w porozumieniu z jego siecią macierzystą i łączy się z hotspotem bez konieczności ingerencji użytkownika. Doświadczenie użytkownika jest tutaj identyczne, jak w momencie wyjazdu za granicę, gdzie telefon sam wybiera sieć roamingowąi pozwala na korzystanie z takich samych usług jak w kraju. Tyle, że dzieje sie to nawet w mniejszej skali, kiedy znajdziemy się w hotelu czy restauracji z własnym hotspostem. Już nie trzeba go wyszukiwać, konfigurować krok po kroku - telefon czy tablet zrobi to za nas  - wyjaśnia Michał Jarski, Dyrektor Regionalny Ruckus Wireless na Europę Wschodnią.
Warto zaznaczyć, że implementacja Ruckusa jest uznawana przez Wi-Fi Alliance za wzorcową i jest wykorzystywana w trakcie testowania zgodności urządzeń klienckich z nowym standardem. Hotspot 2.0 w wydaniu drugim to nie jedyna nowość zaprezentowana podczas targów MWC 2013. Odwiedzający stoisko Ruckus będą mogli również poznać inne rozwiązania oferowane przez firmę w ramach SmartCell Architecture (system do tworzenia sieci Wi-Fi - także Hotspot 2.0):
 
?       ZoneFlex 7982 - trójstrumieniowy punkt dostępowy (3x3, 3) 802.11n o najwyższej przepustowości osiągającej do 900 Mbps;
?       Seria ZoneFlex 7782 - cztery nowe punkty dostępowe przeznaczane dla środowisk, w których niezbędna jest wysoka wydajność sprzętu, na przykład stadionów;
?       ZoneFlex 7321-U - punkt dostępowy dla mniejszych obiektów miejsc takich jak kawiarnie, czy punkty sprzedaży detalicznej.
 
O Ruckus Wireless
Firma Ruckus Wireless, powstała w 2004 roku, jest międzynarodowym dostawcą zaawansowanych rozwiązań mobilnego dostępu do Internetu oraz sieci telekomunikacyjnych (WLAN). Firma oferuje  szeroką gamę inteligentnych rozwiązań Wi-Fi nowej generacji, przeznaczonych do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych dla operatorów sieci, ISP, przedsiębiorstw oraz społeczności lokalnych. Do tej pory Ruckus Wireless zainstalował ponad trzy miliony systemów Wi-Fi. Obecna w 22 krajach na całym świecie Spółka, w Polsce działa od 2010 roku. Jest ona laureatem licznych nagród, w tym Pionera Technologii przyznanej przez  Światowe Forum Ekonomiczne w 2007 roku oraz Najlepszej Mobilnej Technologii Szerokopasmowej przyznanej przez GSMA podczas Mobile World Congress w Barcelonie w 2011 roku. Od 2012 roku notowana jest na nowojorskiej giełdzie (NYSE)... "

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie