Na luzie, czyli subskrypcje w BBM

Na luzie, czyli subskrypcje w BBM

W marcowej aktualizacji BBM o której mogliście przeczytać tutaj , pojawiła się możliwość wykupienia dwóch subskrypcji. Dla przypomnienia jedna z nich to brak reklam w cenie 3 zł, gdzie druga to niestandardowy PIN za 6,25 zł.

Wczoraj postanowiłem wykupić tą drugą opcję, w celu nie tyle co faktycznej potrzeby zmiany PIN, co fanowskiego wsparcia słusznej i jedynej opcji, czyli BlackBerry. Tak samo jak nie uważam, że wydatek kilku zł na dobrą aplikację w BBW jest czymś złym, tak i bezpośrednie wsparcie niewielką kwotą na rzecz BlackBerry, jest jak najbardziej okej.

Możemy rozważać to w kilku kategoriach: jest to skok na kasę lub nieprzymusowa darowizna. Niektórych może bulwersować fakt, że mają płacić za coś takiego jak zmiana PIN, która powinna być darmowa.

Z drugiej jednak strony, czy łatwy do zapamiętania PIN jest tak ważny? Mamy w końcu możliwość zapraszania osób nie tylko za pomocą kodu PIN, ale również przez e-mail, SMS czy NFC, więc nie możemy mówić, że BlackBerry utrudnia nam życie a za ułatwianie jego przychodzi nam zapłacić.

BBM_zapro
W takim razie może chodzi o coś zupełnie innego... oczywiście to moja subiektywna ocena sytuacji, ponieważ patrzę na to ze swojej perspektywy. Nikt nie jest zmuszany do dokonywania opłat, ani nikt nie sprawia, że bez tego nie da się żyć (w przeciwieństwie do mikro opłat w grach). Można więc potraktować to jako wsparcie słusznej sprawy, tak jak ja to traktuję i dokładać się do sukcesu BlackBerry. Myślę, że mimo wszystko jest więcej osób myślących podobnie i Kanadyjczycy brali to pod uwagę.

Dla zainteresowanych zmianą PIN, przedstawiam jak po kolei to wygląda:

Na początek wchodzimy do sklepu komunikatora BBM i wybieramy interesującą nas subskrypcję, czyli w tym przypadku âniestandardowy PIN':
IMG_20150331_104941
Pojawi się nam okienko z informacją czego dotyczy subskrypcja, a po wybraniu w prawym górnym rogu subskrypcji pojawi nam się okienko z ceną 6,25 zł a następnie przekieruje nas do standardowego okienka opłat przez BlackBerry:
IMG_20150305_124609
Po pozytywnym zakończeniu transakcji pojawią zalecenia dotyczące nowego kodu PIN oraz miejsce na jego wprowadzenie:
IMG_20150330_162535
Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej, pojawia się następująca informacja:
zalecenia_wiecej
VoilĂ ! Od teraz mamy swój własny, niepowtarzalny kod PIN oraz satysfakcję, że dołożyliśmy się do sukcesu BlackBerry ;). Warto dodać, że stary PIN cały czas funkcjonuje (o czym możecie przeczytać w "więcej"), a nowy jest podpięty do każdego urządzenia w którym jesteśmy obecnie zalogowani na swoim BBID.
IMG_20150330_162942 IMG_20150331_115804
Brak reklam i niestandardowy PIN to dopiero początek. Pamiętacie może o zapowiedzi wprowadzenia opłat również za nowe funkcje (wycofywanie wiadomości oraz limit czasu ich wyświetlania), które pojawiły się w komunikatorze?

Dostaliśmy czas na wypróbowanie ich za darmo, który powoli się kończy i niedługo wprowadzona zostanie subskrypcja na nie. Jak możemy przeczytać na stronie CB , beta testerzy dostali już na ten temat informacje. Przeczytać możemy również, że będziemy mieli możliwość z tych funkcji bez subskrypcji, ale w ograniczony sposób: 3 czasowe wiadomości oraz 3 wycofania wiadomości. Nie wiadomo jednak w jakim przedziale czasowym ani w jaki sposób: 3 razy na miesiąc, dzień czy czat?

Używaliście tych funkcji podczas prowadzenia rozmów w BBM i wykupicie subskrypcje, ponieważ okazały się bardzo przydatne, czy nie zauważycie w ogóle ich braku / ograniczeń?

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie