[NA LUZIE] Sensorwake i przyjemna poranna pobudka

[NA LUZIE] Sensorwake i przyjemna poranna pobudka

Tegoroczne targi CES 2016 w Las Vegas to nie tylko skomplikowane technologie. Wśród prezentacji zaawansowanych samochodów, systemów czy telefonów, można znaleźć różne rzeczy takie jak Sensorwake.

Sensorwake to niecodzienny budzik, który nie będzie powodował codziennego rozdrażnienia, hałasu czy bólu głowy, które wpływają na niekorzystne samopoczucie. Jest to pierwszy budzik, który umili nam poranek dzięki generowanemu, przyjemnemu zapachowi. Ten gadżet pozwoli na wybranie jednego z sześciu wkładów zapasowych, które podczas ustalonego czasu pobudki, wyzwoli woń tego wkładu, zamiast przerażającego i hałaśliwego dźwięku, który czasem doprowadza nas do szału - i to z samego rana.

Urządzenie zostało wykonane przez francuską spółkę. Jego wymiar oraz dizajn jest całkiem wpadający w oko - mała, biała bryła o wymiarach 8,9 x 8,9 x 9,9 cm oraz czarny ekran LED wtopi się w ogrom rzeczy, leżących na półkach. Projektanci, na dzień dzisiejszy, przygotowali sześć zapachów: świeżo upieczony croissant, kawa espresso, nadmorska bryza, bujna dżungla, czekolada i mięta pieprzowa. Ich możliwości i kombinacje zapachów są już w kwestii własnego uznania, a zapachy są sprzedawane po dwie sztuki w opakowaniu, gdzie jeden "nabój" wystarczy na 30 dni budzenia.

Dla śpiochów, którzy lubią sobie pospać i nie rusza ich przyjemny aromat, twórcy przygotowali standardowy alarm dźwiękowy, który włączy się po trzech minutach od uruchomienia budzenia zapachem.

Na chwilę obecną, z okazji targów CES 2016, budzik Sensorwake można nabyć w promocyjnej cenie 89 dolarów do 10 stycznia, natomiast w innym zestawie za 121 dolarów wraz z budzikiem otrzymamy trzy wkłady zapachowe. Taki gadżet można nabyć na stronie producenta.

Wydatek nie mały, lecz technologia, która poprawia byt życia jest w mojej opinii jak najbardziej mile widziana. Sam chętnie przetestowałbym ten budzik, lecz tradycyjny sposób nie wymaga takiego wkładu finansowego, tym bardziej, gdy obudzi nas zapach jajecznicy przygotowanej przez ""rannego ptaszka".

Źródło: Cult of Mac
Foto: Sensorwake
BBNews
Czytaj także
Polecane galerie