Na to czekał cały świat? Nowy iPhone zaprezentowany

Na to czekał cały świat? Nowy iPhone zaprezentowany

 

Na to czekał cały świat? Nowy iPhone zaprezentowany

Wielkie oczekiwanie i wielkie rozczarowanie

Koniec. Nareszcie. Nie ma iPhone'a 5 ani jego tańszej/mniejszej wersji. Dziś na specjalnej konferencji Apple ogłosiło swój „nowy” produkt - iPhone 4S oraz zapowiedziało premierę najnowszej wersji systemu iOS 5.

Konferencja jak zwykle zachwalała super wyniki osiągane przez Apple. A to gigant z Cupertino sprzedał od 2007 roku ponad 128 milionów iPhone'ów, co dało początek nowej erze na rynku telefonów komórkowych. Nowy, topowy smartfon, o którym pisano wszędzie i wielokrotnie, nie okazał się rewolucją. To zwykłe odświeżenie znanego już wszystkim iPhone'a. Przed państwem: iPhone 4S.

Design. Na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od poprzednika. Nadal ta sama stylistyka, zaokrąglone krawędzie i charakterystyczny kształt. Brak jakichkolwiek innowacji, które mogłyby wprowadzić nowy trend na rynek.

Ekran. W tym przypadku Apple podążyło zupełnie innym kierunkiem niż konkurencja. Znów wyświetlacz o wielkości 3,5 cala otrzymał rozdzielczość 960 x 640 pikseli. Znów jest to Retina Display. Apple postawiło na rozwiązania sprawdzone, które nie zostały jeszcze zdetronizowane choćby przez Samsunga. W przeciwieństwie do konkurencji, nie trzymamy cegły, a normalnych rozmiarów telefon, który mieści się w dłoni.

Wnętrze. Najważniejsza zmiana to procesor. Podobnie jak w iPadzie 2 mamy do czynienia z dwurdzeniową jednostką Dual Core A5 o taktowaniu zegara 1 GHz. Wspomaga go 512 MB pamięci RAM. Według Apple wykorzystany układ graficzny ma być 7 razy szybszy niż poprzednik. Zmienił się również aparat, który obecnie dysponuje 8 megapikselową matrycą i umożliwia nagrywanie filmów FullHD 1080p. Z funkcji systemowych, które można wykorzystać podczas wykonywania zdjęć znajdziemy redukcję szumów, rozpoznawanie twarzy oraz stabilizację obrazu w locie. Z przodu umieszczono kamerkę, którą można wykorzystać w aplikacji FaceTime. Nowością jest stworzenie jednego modelu obsługującego sieć GSM oraz CDMA. Została ulepszona antena, która ma zwiększyć zasięg oraz bateria, która ma pozwolić na 8 (zamiast 7) godzin rozmów.

System. Sekcja, którą zainteresują się osoby, które posiadają obecne modele iPhone'a. O nowych funkcjach w systemie pisaliśmy już przy okazji oficjalnej prezentacji. Apple umożliwia między innymi synchronizację z iTunes bez konieczności podłączania kabla do komputera. Pojawi się także Notification Center, które od dawna funkcjonuje w Androidzie. Z innych nowości znajdziemy między innymi Reading List, która pozwala na zachowanie artykułów do późniejszego przeczytania; iMessage do komunikowania się między użytkownikami produktów Apple; Reminders, które umożliwia tworzenie notatek z wykorzystaniem geolokalizacji oraz iCloud do przechowywania danych w „chmurze”.

To co jednak ma stać się hitem to Siri – aplikacja wykorzystująca rozpoznawanie mowy, by móc obsłużyć polecenia głosowe. Podczas konferencji Phill Schiller zadał dość standardowe pytanie: „Jaka będzie dzisiaj pogoda”. Odpowiedź otrzymał niemal natychmiast w postaci prognozy pogody. Jak na razie aplikacja obsłuży trzy języki: angielski, niemiecki i francuski.

Na sam koniec cena i data premiery. W stanach Zjednoczonych, telefon pojawi się już 14 października, a najpojemniejsza wersja – 64 GB – ma kosztować 399$ (przy dwuletnim planie taryfowym).

I o to wielka tajemnica Apple: iPhone 4S.

Smartfony.com
Czytaj także
Polecane galerie