Nadchodzą pogromcy wysokich rachunków: Niskirachunek.pl

Nadchodzą pogromcy wysokich rachunków: Niskirachunek.pl

Uważasz, że Twoje rachunki za telefon to gruba przesada? Sprawdź więc, kto jest tańszy!

Nie dość, że wyszukają dla Ciebie najtańszą ofertę dla domu i dla firmy, to na dodatek obiecują, że zajmą się papierkową robotą przy zmianie operatora. Tak obiecuje Patryk Buczałowski i jego załoga z serwisu Niskirachunek.pl. Nowy rok zaczyna się więc dla posiadaczy telefonów w różowych kolorach.


Kalkulator telekomunikacyjny, udostępniony na stronach serwisu pozwala w kilka chwil sprawdzić, który ze współpracujących z Niskirachunek.pl operatorów zapewni nam najbardziej atrakcyjne stawki w porównaniu z naszymi potrzebami. Wystarczy podać kto w danej chwili obsługuje naszą linię telefoniczną, przyznać się do liczby wydzwanianych miesięcznie impulsów i... w odpowiedzi pojawia się tabela bezlitośnie obnażająca prawdę - o ile przepłacamy płacąc co miesiąc naszą fakturę.

Na dziś serwis porównuje oferty jedenastu operatorów telefonii stacjonarnej:

* Dialog S.A.
* Długie Rozmowy S.A.
* Exatel S.A.
* GTS Energis
* Netia S.A.
* Netia S.A.
* PT Novum
* Sferia S.A.
* Tele 2
* Telekomunikacja Kolejowa Sp. z o.o.
* TP S.A.

Każdy z tej jedenastki jest skrupulatnie opisany, a dla ich ofert porównywarka jest precyzyjna co do grosza. Klienci innych operatorów muszą podszyć się pod któregoś z powyższych dostawców, żeby porównać ofertę, ale nie przeszkadza to w w określeniu, która oferta jest najtańsza.

Posiadacze kombinacji internet+telefon znajdą w Niskirachunek.pl osobny kalkulator, który pozwoli ocenić oferty pod takim właśnie kątem. Choć przyznać trzeba, że mierzymy się w tym przypadku tylko z ofertą Tele2, czyli - de facto - już Netii. Ale to pewnie tylko kwestia czasu, kiedy również pozostali operatorzy staną w grupowe szranki i na tym polu.

Serwis oferuje też ciekawy poradnik - jak czytać fakturę za telefon. Legenda rozpisana na przykładzie faktury TP S.A. to bardzo pouczająca lektura. Podobnie jak słownik pojęć. Dzięki temu operator nie ma szans na zbycie świadomego już klienta byle nowomową.

Jeśli na Niskirachunek.pl uda się nam znaleźć atrakcyjniejszą od obecnej ofertę, warto zajrzeć jeszcze do sekcji pytania i odpowiedzi, a kiedy nie mamy już żadnych wątpliwości - wrzucić pracownikom na głowę procedurę zmiany operatora na nowego i - co chyba najważniejsze - tańszego. Co prawda operacja może potrwać nawet dwa miesiące - operatorzy to nie instytucje charytatywne i zabezpieczają się odpowiednio terminami wypowiedzeń - ale plus jest taki, że nie trzeba nigdzie fatygować się sprzed komputera, nie mówiąc nawet o staniu w kolejkach. A numer, rzecz jasna, zachowujemy dotychczasowy.

Niskirachunek.pl nie ogranicza się tylko do telefonów i internetu. Porównać tu można jeszcze oferty dostawców prądu - co już niedługo, jeśli wierzyć zapowiedziom - może okazać się bardzo przydatne. Do tego jeszcze mamy możliwość sprawdzenia, czy nie za bardzo łupi nas nasz bank, ubezpieczyciel czy dostawca telewizji cyfrowej.

Reasumując: warto zajrzeć na Niskirachunek.pl choćby dla spokoju sumienia, że nasz telefon nie ciąży nam za bardzo na kieszeni. fortel.info natomiast z niecierpliwością czeka na większą bazę operatorów i powiększenie liczby kalkulatorów o zapowiadane przez serwis porównywarki ofert sieci komórkowych.
telefonia stacjonarna, fortel.info
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie
kajdanek
89.108.218.* 2009-03-29 03:24
dobra rzecz, przydatny serwis, brawo dla twórców