Nagroda iF Design Award 2015 dla BlackBerry Passport i Z3

Nagroda iF Design Award 2015 dla BlackBerry Passport i Z3

Od ponad 60 lat nagroda iF design symbolizuje znak jakości, który wyróżnia doskonałe wzornictwo. Co roku, firmy wykorzystują iF Design Award jako skuteczne narzędzie marketingowe dla swoich produktów. Logo iF-a otrzymują tylko najlepsze produkty.

BlackBerry stanęło do walki z ponad 5000 konkurentów z 53 krajów o miano najlepiej zaprojektowanego produktu. Pod koniec stycznia usłyszeliśmy oficjalny werdykt jury. BlackBerry otrzymało nagrodę za swoje dwa produkty: Passport'a i Z3.

BlackBerry Z3 to pierwszy budżetowy telefon dostarczony na rynek w partnerstwie z Foxconn, który zaprojektował, wykonał oraz dystrybuował produkt na rynek. Natomiast kanadyjski producent zajął się systemem operacyjnym i promocją produktu. 5 calowy ekran pozwala w pełni wykorzystać potencjał systemu BlackBerry 10. Nowoczesny i minimalistyczny wygląd łączy w sobie elegancję i użyteczność. Efektem tych zabiegów jest opływowy kształt i dobra wytrzymałość. Cały projekt odznacza się harmonią i przejrzystością.

BlackBerry Passport to pierwszy smartfon o niepowtarzalnym kształcie, wyposażony w duży ekran oraz innowacyjną klawiaturę. Swoim wyglądem nawiązuje, jak nazwa wskazuje, do paszportu. Terminal w całości zaprojektowany w kanadyjskiej firmie. BlackBerry Passport wykorzystuje siłę i dziedzictwo firmy, wprowadzając przy tym innowacyjności i nowość. Niesamowita, bo tylko 3 rzędowa klawiatura, która łączy w sobie role touchpada z klawiaturą fizyczną. Stalowa ramka, zainspirowana nowoczesną architekturą, łączy ze sobą trwałość i lekkość. Duży 4,5 calowy wyświetlacz, pokryty szkłem Gorilla-Glass jest precyzyjnie zintegrowany z bryłą telefonu.

 

if15

Oficjalna gala i wręczenie nagród odbędzie się 27 lutego 2015 roku w Hamburgu.

 

 

Źródło: PhoneArena / InsideBlackBerry

 

 

 

 

 

 

 

 

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie