Najlepszym smartfonem BlackBerry w 2013 według czytelników jest...

Najlepszym smartfonem BlackBerry w 2013 według czytelników jest...

Chcieliśmy napisać, że walka o tytuł najlepszego smartfonu BlackBerry wprowadzonego na rynek w zeszłym roku była zacięta, trwała do samego końca i ostatecznie zwycięzca został wyłoniony jednym głosem, oddanym w ostatnich sekundach trwania głosowania, ale... tak po prostu nie było. Walka była tak naprawdę wyrównana jedynie przez pierwszych kilka godzin od uruchomienia ankiety, po czym mogliśmy już kilka dni temu wskazać najlepszy smartfon BlackBerry.

Pojedynek nie był jednak aż tak jednostronny i zwycięzca nie przekroczył nawet połowy wszystkich, z niemal 600 oddanych głosów.

ankieta

Na samym końcu, z wynikiem 2,2% uplasował się uznany za jeden z najciekawszych pod względem wyglądu model P'9982. Oczywiście trudno uznać go za najlepsze urządzenie - kosztuje nieprawdopodobnie dużo w stosunku do Z10, na którym został oparty, a i nie każdemu może spodobać się stylistyka wybrana przez zespół Porsche Design.

Potwierdza to tylko fakt, że nieco więcej (2,4%) osób zagłosowało na... BlackBerry 9720, czyli ostatni smartfon z systemem operacyjnym BlackBerry 7.1 i jedyne takie urządzenie w naszym zestawieniu. Najwyraźniej część użytkowników nadal tęskni za "klasycznym BB".

Czwarte miejsce, choć nadal z bardzo niskim wynikiem, przypadło BlackBerry Q5, który prawdopodobnie ze względu na kombinację ceny, możliwości i jakości zaskarbił sobie sympatię niecałych 5% biorących udział w ankiecie.

Najniższe miejsce na podium, z o wiele lepszym wynikiem, zajął natomiast BlackBerry Z30, uznany przez nas za jeden z najbardziej udanych modeli firmy w całej jej historii. Najwyraźniej jednak niewielka popularność, słaba dostępność i stosunkowo duża cena nie wpłynęły pozytywnie na Waszą ocenę i ostateczny rezultat - nieco ponad 16%.

Jak łatwo było przewidzieć od samego początku, bój o pierwsze miejsce stoczyły dwa pierwsze i dwa najpopularniejsze modele BlackBerry z OS 10 na pokładzie - Z10 oraz Q10. Przez pierwszych kilka godzin szły praktycznie łeb w łeb, po czym najwyraźniej skończyli się nagle fani tego pierwszego i pozostali tylko fani zwycięzcy. Drugie miejsce zajął więc, z wynikiem prawie 30% model BlackBerry Z10.

Niekwestionowanym zwycięzcą jest natomiast najbardziej klasyczny z modeli z BlackBerry 10 - BlackBerry Q10, na którego zagłosowało aż 45% wszystkich biorących udział w ankiecie. I choć w naszej recenzji nie szczędziliśmy mu krytyki ze względu na (naszym zdaniem) niewykorzystany potencjał, nie mamy chyba innego wyboru niż w pełni pogodzić się z Waszym wyborem!
Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie