Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe w USA

Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe w USA

W sierpniu br. Amerykanie ponad 6,5 miliarda razy korzystali z wyszukiwarek internetowych. Jest to 28% wzrost w stosunku do sierpnia 2005 i prawie 3% w porównaniu z czerwcem 2006.

Prawie 3 miliardów wyszukiwań dokonano za pośrednictwem wyszukiwarki Google. Dalsze miejsca w tym rankingu zajęły: Yahoo (1,9 mld.), MSN (812 mln), strony sieci Time-Warner (360 mln), oraz wyszukiwarki sieci Ask (358 mln).

Jeśli chodzi o popularność tzw. „pasków narzędziowych” (toolbar), oferujących różną funkcjonalność, głównie łatwy dostęp do określonej wyszukiwarki – Google i Yahoo posiadają w sumie prawie 97% tego rynku.

W porównaniu z czerwcem br. spośród wymienionych pięciu wyszukiwarek, jedynie Google odnotował prawie 7-mio procentowy wzrost liczby zapytań. Na popularności najwięcej straciły MSN (-3,3%) i Time Warner (-4%), nie doprowadziło to jednak do zmiany ich pozycji w rankingu, który w obrębie pięciu najwyższych miejsc nie zmienia się od dawna.

Istotnym jest, że w sierpniu 2005 różnica w udziałach rynkowych Google, a Yahoo wynosiła tylko 7,6% - dziś jest prawie dwa razy większa i wynosi 14,9 procenta.

internet, yahoo, google, wyszukiwarki, msn, ask
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie