Najszybsza na świecie karta SD od SanDiska

Najszybsza na świecie karta SD od SanDiska

Wraz ze wzrostem jakości przechwytywanych zdjęć i filmów przez nowe kamery i aparaty cyfrowe, wzrasta też zapotrzebowanie na szybkie karty pamięci, zdolne płynnie zapisywać obraz w wysokiej rozdzielczości - jak np. filmy 4K. Taki produkt o wyśrubowanych parametrach wprowadzi już za 2 miesiące firma SanDisk.

"... SanDisk wprowadza kartę pamięci SDHC(TM)/SDXC(TM) UHS II SanDisk Extreme PRO(R): najszybszą na świecie kartę pamięci SD(TM), która jest oparta na najnowszej specyfikacji nośników SD o dużej wydajności. Nowy nośnik SD UHS-II SanDisk Extreme PRO umożliwia zapis wykonywanych zdjęć seryjnych z prędkością do 250 MB/s1, a dzięki prędkości odczytu osiągającej 280 MB/s gwarantuje maksymalną wydajność pracy. Karta jest zgodna z nową specyfikacją UHS Speed Class 3 (U3), dzięki czemu może służyć do nagrywania filmów 4K o wysokiej jakości...


... -- Producenci aparatów i kamer wprowadzają modele powszechnego użytku oraz profesjonalne, które umożliwiają nagrywanie obrazu filmowego w 4K i coraz szybciej wykonują zdjęcia seryjne -- mówi Christopher Chute, Dyrektor ds. Analiz Worldwide Digital Imaging IDC. -- Aby umożliwić nabywcom sprzętu pełne wykorzystanie tych nowych możliwości, technologia kart pamięci musi się rozwijać w zbliżonym tempie. Większa wydajność nowej karty SD UHS-II SanDisk Extreme PRO umożliwi fotografom i filmowcom pełne wykorzystanie potencjału tych nowych urządzeń.
 
Karta SD UHS-II SanDisk Extreme PRO została zoptymalizowana pod kątem współpracy z profesjonalnymi lustrzankami cyfrowymi i kamerami wideo nowej generacji, które obsługują standard UHS-II. Najwyższa wydajność, w tym zapis z prędkością do 250 MB/s, pozwoli zawodowym fotografom na szybką rejestrację serii obrazów RAW i JPEG o wysokiej rozdzielczości. Kolejnym atutem jest maksymalna sprawność przy rejestracji filmów. Karta spełnia wymogi klasy U3, pozwala więc na ciągły zapis obrazu filmowego w tempie 30 MB/s (U3), co pozwala na jej użycie do nagrywania materiału 4K, 3D i Full-HD o kinowej jakości3.

-- Nowa karta SD UHS-II SanDisk Extreme PRO całkowicie eliminuje ograniczenia dotychczasowego standardu UHS-I i jest nawet trzykrotnie szybsza od obecnych kart -- mówi Susan Park, Dyrektor ds. Marketingu Produktu SanDisk. -- Ponieważ jesteśmy liderem w branży nośników flash, chcemy dostarczać najszybsze karty pamięci na rynku, dzięki którym użytkownicy aparatów i kamer nowej generacji uzyskają niespotykaną przedtem wydajność. Oto kolejny przykład naszej innowacyjności i dążenia do prymatu technologicznego w dziedzinie obrazu cyfrowego i wideo.

-- FUJIFILM poinformowała o wprowadzeniu do oferty modelu X-TI, pierwszego na świecie aparatu zgodnego z nową specyfikacją UHS-II -- mówi Toshihisa Iida, Optical Device and Electronic Imaging Products Division, FUJIFILM Corporation. -- Dzięki wydajności nowej karty SanDisk Extreme PRO SD UHS-II fotografowie będą mogli w pełni wykorzystać możliwości aparatu FUJIFILM X-T1, wykonując wysokiej jakości zdjęcia, również seryjne.

Trwałość karty pamięci SanDisk Extreme PRO testowana jest w ekstremalnych temperaturach i potwierdzona wieczystą ograniczoną gwarancją producenta4. Ich nabywcy są również uprawnieni do pobrania w ciągu roku oprogramowania RescuePRO(R) Deluxe5, które ułatwia odzyskanie przypadkowo usuniętego obrazu.

Czytnik kart SD UHS-II SanDisk Extreme PRO
SanDisk wprowadza również czytnik kart SD UHS II SanDisk Extreme PRO, który jako pierwszy na świecie spełnia wymogi wysokiej wydajności, jakie stawiają karty SDHC/SDXC UHS-II. Niewielkie wymiary urządzenia umożliwiają wykorzystanie go do zwiększenia wydajności pracy w terenie. Dzięki łączu USB 3.0 teoretyczna szybkość przesyłania danych z kart wynosi nawet 500 MB/s, 10 razy więcej niż przez łącze USB 2.06.    

Ceny i dostępność
Karty SDHC/SDXC UHS-II SanDisk Extreme PRO można już zamawiać na www.sandisk.com. Sprzedaż kart w wersji o pojemności od 16 GB do 64 GB rozpocznie się na całym świecie w kwietniu, a ich sugerowane ceny detaliczne będą wynosiły od 119,99 do 299,99 USD.

Czytnik kart SDHC/SDXC UHS-II SanDisk Extreme PRO również można już zamawiać na www.sandisk.com. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 49,99 USD, a wprowadzenie urządzenia do sprzedaży zaplanowano na kwiecień.

Informacje o firmie SanDisk
SanDisk Corporation jest globalnym liderem w dziedzinie pamięci masowych. Firma jest notowana w indeksie S&P 500 nowojorskiej giełdy oraz znajduje się na liście Fortune 500. Od ponad 25 lat pomysły firmy SanDisk i jej innowacyjne produkty wywierają wpływ na branżę elektroniczną. Obecnie nowoczesne rozwiązania SanDisk są wykorzystywane w wielu największych centrach przetwarzania danych na świecie, a także w zaawansowanych smartfonach, tabletach i komputerach PC. Produkty firmy SanDisk przeznaczone na rynek konsumencki są sprzedawane w setkach tysięcy sklepów detalicznych na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sandisk.com..."

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie