Navatar dla iPhone: 15 tys. użytkowników i skuteczniejsza nawigacja

Navatar dla iPhone: 15 tys. użytkowników i skuteczniejsza nawigacja

Już 15 tysięcy użytkowników ściągnęło Navatara w wersji na iPhone od momentu rynkowej premiery w grudniu 2011 r. Nawigacja zyskała także w ostatnich tygodniach szereg poprawek, które sprawiają, że jest jeszcze bardziej przyjazna dla kierowców.
 
Nawigacja Navatar dla telefonów firmy Apple pojawiła się w sklepie iTunes w połowie grudnia 2011 roku. Od tamtego czasu liczba użytkowników aplikacji przekroczyła 15 tysięcy. Tylu użytkowników zainstalowało jedną z wersji - bezpłatną Navatar GPS lub płatną Navatar GPS&CB. - Społeczność Navatara rozwija się szybciej, niż zakładaliśmy. Dzięki temu kierowcy mają więcej informacji o sytuacji na drogach  - tłumaczy Leszek Giza, odpowiedzialny za rozwój aplikacji.  
 
Od grudniowej premiery Navatar zyskał też istotne poprawki znacznie usprawniające korzystanie z aplikacji. Dotyczą one zarówno warstwy nawigacji, jak również systemu powiadamiania o zdarzeniach na drogach oraz mobilnego CB.
 
Najważniejsze poprawki wprowadzone do nawigacji:
- Poprawa manewrów nawigacyjnych i instrukcji głosowych,
- Wyszukiwanie numerów budynków w dużych miastach. Tam, gdzie podprowadzenie pod sam budynek nie będzie możliwe, Navatar pokieruje do najbliższego punktu dostępnego w bazie wyszukiwania.
- Bardziej efektywne wyznaczane tras. Algorytm preferuje wykorzystanie odcinków bezkolizyjnych, np. wiaduktów.
- Likwidacja problemów z prowadzeniem po drogach jednokierunkowych.
- Optymalizacja modułu nawigacji dla uzyskania mniejszego zużycia danych.
 
Usprawnienia dotyczące powiadamia o zdarzeniach oraz mobilnego CB:
- Poprawienie efektywności mobilnego CB.
- Poprawienie ,,czasu życia" i aktualizacji zdarzeń na drogach zgłoszonych przez kierowców.
- Zlikwidowano problem z aktualnością informacji od kierowców, pojawiających się na portalu  navatar.pl  oraz kanale informacyjnym na Twitterze ( http://twitter.com/NavatarPL ).
 
Navatar to polska nawigacja na urządzenia mobilne, działająca na platformach iOS oraz Android. Cechuje się ona bardzo częstą aktualizacją map - w wersji płatnej co 48 godzin. Użytkownicy smartfonów Apple'a mają do dyspozycji dwie wersje.
- Navatar GPS - całkowicie bezpłatna nawigacja samochodowa z polskim lektorem i prowadzeniem kierowcy w trybie turn-by-turn;
- Navatar GPS&CB - nawigacja dodatkowo posiada funkcje społecznościowe oraz mobilne CB radio, dzięki któremu kierowcy mogą komunikować się na drodze. Mapy aktualizowane są co 48 godzin. Aplikacja jest dostępna w sklepie iTunes i kosztuje 3,99 euro.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie