Niedomyślne aplikacje od SMSów wciąż mogą zapisywać wiadomości w KitKacie

Niedomyślne aplikacje od SMSów wciąż mogą zapisywać wiadomości w KitKacie

Jeszcze przed premierą Androida 4.4, przedstawiciele firmy Google ogłosili spore zmiany w API odpowiedzialnym za dostęp do bazy danych z SMSami. Oficjalnie pojawiło się wsparcie dla zmiany systemowej aplikacji na inną (wcześniej takie zastosowanie nie było przewidziane przez twórców). Niestety, nie ma róży bez kolców.

Przy okazji zmieniono zachowanie systemu tak, że jedynie domyślny program mógł zapisywać wiadomości do systemowej bazy danych. Co w tym złego? To, że utrudnia to działanie aplikacji do tworzenia kopii zapasowych, synchronizacji wiadomości pomiędzy urządzeniami czy klientów bramek SMSowych. Okazuje się jednak, że jest sposób na obejście tego problemu i to bez konieczności rootowania systemu.

Jak pisze serwis  Android Police , jeden z użytkowników forum xda-developers odkrył, że uprawnienie do zapisywania danych w bazie SMSów jest obecne w panelu Aps Ops z KitKata (jak się do niego dostać, pisaliśmy w  tym artykule ). Wystarczy je aktywować i gotowe, klient bramki SMS czy aplikacja do kopii zapasowej będzie mogła zapisywać dane w bazie danych bez konieczności pytania się o tymczasową zmianę domyślnej aplikacji.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie