Nintendo Wii za 250 dolarów

Nintendo Wii za 250 dolarów

Japoński producent konsol gier wideo ogłosił cenę swojej nowej konsoli – Wii, na rynek amerykański. Konsola, która trafi do sklepów w Ameryce 19 listopada 2006, sprzedawana będzie w cenie 250 dolarów.

Jak przekonuje producent, Wii pojawi się w sklepach w Japonii na początku grudnia (w cenie ok 215 dol.), a na całym świecie będzie dostępna na początku 2007 roku. Cena 250 dolarów to ok. 30% mniej, niż dostępna juz w Ameryce konsola firmy Microsoft – Xbox 360.

Według specyfikacji Wii, to najsłabsza z tzw. konsol trzeciej generacji. Szybsze są zarówno dostępna juz konsola Xbox 360, jak i Sony PlayStation 3, której premiera na rynku amerykańskim odbędzie się 2 dni przed Wii. Jednak jak przekonują producenci, gry przygotowane przez Nintendo właśnie dla Wii, będą znacznie ciekawsze niż te, oferowane przez konkurentów.

Nintendo planuje do końca 2006 roku sprzedać ponad 4 miliony egzemplarzy nowej konsoli. Jak mówią analitycy rynkowi, japoński producent ma duże szanse na osiągnięcie tego celu, a po udostępnieniu konsoli na pozostałych rynkach (głównie w Europie) sprzedaż znacznie wzrośnie, szczególnie, ze względu na stosunkowo niską cenę i brak konkurencji w postaci PlayStation3.
gry, play station, nintendo, konsole, wii
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie