Nokia 5800 XpressMusic. Ruszyła medialna kampania marcowa

Nokia 5800 XpressMusic. Ruszyła medialna kampania marcowa

Zmasowany atak marketingowy najmłodszego, muzycznego dziecka Nokii

W marcu ruszyła kampania marketingowa promująca najnowszy telefon Nokia 5800 XpressMusic. Jeszcze w lutym internauci mogli zobaczyć banery w charakterystyczne różnokolorowe paski. Teraz do Internetu dołącza również outdoor, kina i radio. Dodatkowo w ramach kampanii zorganizowane zostaną również konkursy, imprezy klubowe, a także trzecia edycja projektu Studio Garaż.


Dotknij muzyki

5800 XpressMusic to najnowszy telefon muzyczny Nokia dostępny na polskim rynku od 16 lutego. Muzyka, wideo i inne multimedia są w nim dostępne za jednym dotknieciem. Telefon wyposażony jest we wszystkie niezbędne funkcje muzyczne, w tym pamięć 8 GB mieszczącą do 6000 utworów, korektor graficzny i wysokiej klasy wbudowane głośniki surround.

,,Nokia 5800 XpressMusic to jedna z bardziej oczekiwanych premier tego roku. Wierzymy, że telefon będzie się cieszył równie dużą popularnością, jak w innych krajach Europy. Wsparcie marketingowe oraz szereg niestandardowych działań skierowanych do konsumentów będą stanowić ważny element strategii sprzedaży tego urządzenia" - mówi Piotr Bubak, Dyrektor Marketingu Nokia Poland.

Muzyczny podbój

Reklamy telefonu Nokia 5800 XpressMusic będą obecne w Internecie, outdoorze i kinach. Ponadto w radiostacjach będzie można usłyszeć specjalnie przygotowane spoty reklamowe. Globalna kreacja kampanii została zaadaptowana na rynek polski przez JWT Warszawa. Banery internetowe przygotowała agencja interaktywna K2, a zakupem mediów zajął się MediaCom Warszawa.

Studio Garaż - III edycja!

Kolejnym elementem kampanii marketingowej będą konkursy. Wszyscy miłośnicy muzyki mogą wziąć udział w znanym już projekcie Studio Garaż, który w tym roku będzie miał już swoją trzecią edycję. Tym razem celem konkursu będzie wyłonienie przez internautów 10 najlepszych utworów, tzw. TOP 10 Studio Garaż. Pięciu wykonawców, którzy uzyskają największą liczbę głosów, nagra swój utwór w profesjonalnym studiu nagraniowym. Do wygrania będą również telefony Nokia 5800XpressMusic.

Najnowsza edycja konkursu będzie wsparta działaniami skierowanymi do Internautów znających projekt z poprzednich edycji. Ich ilość jest imponująca - fanów zarejestrowanych na stronie konkursu jest 24 784, a uczestników, którzy wzięli udział w projekcie i zarejestrowali swoją muzykę jest 1193. Tylko podczas II edycji odnotowano 402 889 odwiedzin i 776 991 odsłon strony Studia Garaż. Partnerami konkursu są MTV Polska, Viva oraz sieć sklepów muzycznych Rock'n'Roll.

Muzyczne tournee telefonu Nokia 5800 XpressMusic

Już 7 marca ruszają także muzyczne imprezy klubowe promujące telefon Nokia 5800 XpressMusic. Podczas każdej z imprez na 200 gości, którzy będą mieć na sobie element stroju w kolorach kampanii - różowym lub fioletowym - czeka niespodzianka. Ponadto imprezy uświetnią występy taneczne i konkursy, podczas których można będzie wygrać gadżety związane z prezentowanym modelem telefonu. Muzyczne tournee odbędzie się
w następujących miastach:

7 marca:

? Warszawa, klub Capitol, ul. Marszałkowska 115
? Gdańsk, klub Parlament, ul. Św. Ducha 2

14 marca:

? Kraków, klub Cień, u. Św. Jana 15

21 marca:
? Wrocław, klub Novocaina, Rynek 13
? Poznań, klub Terytorium, ul. Mokra 3
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie