Nokia dodaje obsługę folderów do mobilnych okienek

Nokia dodaje obsługę folderów do mobilnych okienek

Microsoft postawił na nieco inny od konkurencji pomysł na główny ekran systemu dla smartfona w systemie Windows Phone 7 / 8, czyli siatkę kafelków (aktywnych lub nie). Mimo to, wraz ze wzrostem liczby zainstalowanych aplikacji korzystanie z ekranu Start staje się coraz mniej komfortowe. 

Dlatego niedługo po pojawieniu się możliwości instalowania nieautoryzowanych aplikacji modyfikujących system pojawiły się pierwsze narzędzia pozwalające na tworzenie katalogów na ekranie Start. Ostatnio rozwój tego typu aplikacji niestety nieco zwolnił (od czasu Chevrona nie ma uniwersalnej metody na odblokowanie wszystkich urządzeń), ale na ratunek przyszła Nokia.
 
 

Jak donoszą twórcy bloga  LiveSide , w najnowszej aktualizacji systemu dla Lumii nazwanej "Black" (dostarczanej razem z Windows Phone 8 Update 3) pojawiło się wsparcie dla aplikacji (niestety jeszcze niedostępnej) o nazwie App Folder, która pozwala na tworzenie katalogów ze skrótami do programów na ekranie Start. Póki co, nowa wersja systemu jest dostępna jedynie dla posiadaczy Lumii 925 i 1020, ale wkrótce powinni otrzymać ją również właściciele pozostałych modeli.

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie